Kolay Şişe Boyama Sanatı

Evde boş şişelerinizi dekoratif vazolara veya çiçeklik şişelerine dönüştürmek istiyorsanız bu yazımda paylaştığım resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz. Evde kolay şişe boyama sanatı ile sizde evinizde kullanmadığınız cam şişeleri boyayabilir ve renklendirebilirsiniz. Daha önce şişe boyama veya süsleme ile ilgili çalışmaları paylaşmıştım. Sitemizde dekorasyon ve kendin yap bölümlerinde bu tür çalışmalara ulaşabilirsiniz. Fakat bu yazımda paylaştığım çalışmada yapılan işlem ev boyası veya sulu sıvı boya ile cam şişeleri boyayabilirsiniz. Paylaştığım resimli anlatım sayesinde kolay şişe boyama tekniğini de öğrenebileceksiniz. Kolay şişe boyama sanatını yapabilmek için öncelikle malzemeler şöyle ;

  • boş cam şişe.
  • boya.
 
 

Malzemeler oldukça basit ve kısa sürede sizde temin edebilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız farklı boyutlardaki cam şişeleri kullanarak harika süslü cam şişeler yapabilirsiniz. Evde kolay şişe boyama işlemi için öncelikle boyayı şişenin içerisine döküyorsunuz. Bir süre beklettikten sonra içini boşaltmanız yetiyor. Bu sayede içinde kalan boya cama yapışacağı için o rengi kolaylıkla da giymiş oluyor. Bu sayede kuruduktan sonra çiçek vazosu veya süs olarak dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Evde kolay şişe boyama çalışması için örnek anlatım ise şöyle ;

kolay-sise-boyama

Evde şişe boyama sanatını öğrendikten sonra cam olan tüm küçük veya büyük şişeleri süsleyebilirsiniz. Bu sayede süs olarak dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. İçerisine gerçek veya yapay çiçekler koyabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://indulgy.com/post/RjsxDuL752/crafts-crafty-decor-home-ideas-diy-ideas-diy-di

 

Saman İpten Vazo Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde kolay vazo yapmak, hasır ipten vazo yapmak ve hasırdan vazo yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir