KÖPÜK BOYAYLA RESİM YAPMAK

Köpük boyayla resim yapmak için öncelikle bu güzel çalışmayı yapacağınız zaman malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Bu güzel ve keyifli kendin yap çalışmasının malzemeleri ise ; 1/4 su bardağı un, 1/4 su bardağı tuz, 1/4 su bardağı su, 1 paket kabartma tozu ve gıda boyası şeklindedir.

Hazırlamak için ise gıda boyası hariç tüm malzemeleri bir kapta karıştırmanız gerekiyor. Daha sonra küçük kaselere böldüğünüz hamur içine gıda boyasını ekleyebilirsiniz. Gıda boyası ile renkler elde edilir ve daha sonrasında parmakla veya bir aparatla resim çizilir. Çizdiğiniz resim mikrodalga fırında 30 saniye gibi bir sürede pişirilir. Daha doğrusu kurutulur.

 
 

Bu işlemden sonra resim kabarır ve o kadar güzel gözükür. Parmaklarınızla bu resmi yaptığınızda gıda boyası belki 1-2 gün çıkmayabilir. Bu bakımdan bu işlemleri yaparken fırça ve benzeri bir şey kullanmanızı tavsiye ederim. Yaptıktan sonra ortaya çıkan çalışmaya inanamayacaksınız. Çocuklarınızla birlikte yapmanızı öneririm. Kolay gelsin.

kopuk-boyayla-resim-yapmak

 

YENİ DANTEL MUTFAK TAKIMI ÖRNEKLERİ başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. 2016 dantel mutfak takımı örnekleri, anlatımlı mutfak takımı dantel ve dantel mutfak takımı yeni hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir