Kuru Ağaç Dalından Kurşun Kalem Yapmak

Bu tür çalışmalara ulaştığımda çok mutlu oluyorum. Hem güzel oluyorlar. Hem de eğlenceli oluyorlar. Bu yazımda sizlere kuru ağaç dalından kurşun kalem yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Kurşun kalem çalışması ile ister süs olarak kullanın. İsterseniz de yazılarınızı bu yaptığınız çalışma ile yazın.

Gerçekten eğlenceli ve süs olarak da kullanabileceğinizi belirtmek isterim. Bu çalışmayı kuru ağaç dallarından yapabilirsiniz. Önemli olan düz ve fazla kıvrımı olmayan kuru ağaç dalları bulmanızdır. Bu kuru ağaç dallarından kalem yapmak için öncelikle kalem ucunu kırtasiyelerden alabilirsiniz.

Bulamazsanız da kurşun kalemlerden kırmadan uç çıkarabilirsiniz. Uç kısmını sokmak için ise kuru ağaç dalını çok ince uçlu bir matkap ile delmeniz gerekiyor. Evde kuru ağaç dalından kalem yapmak için paylaştığım resimli anlatımda tüm yapılacak işlemler gösteriliyor. Öncelikle evde kuru ağaç dalından kurşun kalem yapmak için malzemeleri sıralayalım ;

  • kuru ağaç dalları.
  • ince uçlu matkap.
  • kurşun kalem ucu.
 
 

Malzemeler oldukça basit ve kurşun ucu kırtasiyelerden bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Kuru ağaç dallarını ise düzgün şekilde bulduğunuzda ince uçlu matkap ile işlemlere başlayabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaparak evinizde süs olarak kullanabilirsiniz. Kuru ağaç dalından kalem yaparak kullanabilirsiniz. Farklı kurşun kalem modeli araştırmalarım devam edecek.

Gerçekten güzel ve eğlenceli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Sizde bu güzel çalışmalarla eğlenebilir ve kendinize yeni hobiler edinebilirsiniz. Şimdi sizleri kuru ağaç dalından kurşun kalem yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

kuru-agac-dalindan-kursun-kalem-yapmak

Kuru ağaç dalından kalem yapmak isteyenler için paylaştığım bu güzel çalışmaya benzer birçok çalışmayı kendin yap kategorisinde bulabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ile kendinize hobiler edinebilir ve eğlenerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.madewithhappy.com/make-twig-pencils/

 

Hobi Çubuklarından Duvara Dekoratif Süs Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. dondurma çubuklarından tablo, hobi çubuklarından tablo ve Holztisch hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir