MANTAR TIPASINDAN MİNYATÜR SAKSI YAPMAK

Mantar tıpasından minyatür saksı yapmak için paylaştığım bu güzel kendin yap çalışmasını sizde evinizde yapabilirsiniz. Mantar tıpalarını biriktiriyorsanız ve onlardan minyatür çalışmalar yapmaksa niyetiniz bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz.

Minyatür süs bitkilerinin tohumlarından alıp, bu güzel çalışmayı evinizde duvara veya balkonda yapabilirsiniz. Öncelikle mantar tıpalarının içini iyice oymanız veya oydurmanız gerekiyor. Oyduktan sonra saksı görevini görecek minyatür tıpaların içine çok az toprak ve ektiğiniz tohumu sulayarak zamanla büyüdüğünü görebilirsiniz.

Bir süre sonra fazla büyürse daha büyük bir saksıya geçirebilirsiniz. Ancak bu tür minyatür süs çalışmalarının görünüş olarak evinizi de güzelleştireceğini söyleyebilirim. Yapay çiçek olarak da içine koyabilir ve mantar tıpasından çiçeklik yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

 
 

source

mantar-tipasindan-minyatur-saksi-yapmak

 

KONSERVE KUTUSUNDAN HASIR İPLE VAZO YAPIMI başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. hasır iple vazo yapımı, hasırdan vazo yapımı ve konserve kutusundan vazo hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir