Pinpon Topundan Işıklı Sarkaç Süs Yapmak

Pinpon Topundan Işıklı Sarkaç Süs Yapmak

Bu yazımda sizlere paylaşacağım çalışmayı mutlaka evinizde yapmayı denemelisiniz. İnanın pinpon topundan ışıklı süs çalışmasını yaptıktan sonra kendi kendinize bunu ben mi? yaptım diye soracaksınız. Gerçekten harika ve yapımı oldukça kolay olan bu çalışmada pinpon topundan ışıklı sarkaç süs yapmak çok basit. Öncelikle pinpon topundan ışıklı sarkaç süsleme çalışması için malzemeler şöyle ;

  • pinpon topları.
  • ışıklı kablo tertibatı.
  • makas veya maket bıçağı.
  • bant.

Öncelikle elektrikçilerde satılan ışıklı kablo bağlantısını hazır alıyorsunuz. Hatta küçük bir kutuda satılıyor onlar, kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz. Pinpon toplarını da yine kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapmanız gereken ışıklı kablonun ışıkları için pinpon toplarına delik açıp, silikon veya benzeri bir madde ile o kısmı şeffafca kapatmak. Ardından asmayı düşündüğünüz yere asarak, ortaya harika bir ışıklı pinpon topu sarkaç süs çalışması çıkmaktadır. Yaptıktan sonra bu çalışmayı ister çocuklarınızın odasına, ister kutlamalarda, isterseniz de doğum günlerinde ortalığı neşelendirmek için kullanabilirsiniz.

 
 

Pinpon topundan ışıklı sarkaç süs yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

pinpon-topundan-isikli-sarkac-sus-yapmak

Bence bu çalışmayı yapıp çocuklarınızın yatağının başı ucuna asabilirsiniz. Böylece onları hem mutlu etmiş olursunuz. Hem de masal anlatıyorsanız o an için ışıkları yakabilir ve dinledikleri masalın içerisinde kendilerini bulabilirler. Daha sonra uyur uyumaz ışıkları kapatın. Malum elektrik faturaları bu sıralar kabarık geliyor. Bu yüzden elektrikten tasarruf için ışıkları sabaha kadar açmamak da mantıklı olacaktır. Bu çalışmayı doğum günlerinde, özel günlerde, parti kutlama gibi anlarda da kullanmayı tercih edebilirsiniz. İnanın yaptıktan sonra çalışma gözünüze muhteşem gözükecek. Kolay gelsin.

source : http://diyready.com/save-on-easy-diy-crafts/

 

Keçeden Baykuş Figürlü Çanta başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. çantaya keçe baykuş, keçe baykuş çanta yapmak ve keçe baykuşlu çanta hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir