PLASTİK ŞİŞEDEN ÜST ÜSTE SAKSI YAPMAK

Plastik şişeden üst üste saksı yapmak için bulduğum bu güzel fikri sizlere de paylaşmak istedim. Çünkü oldukça akıllı bir fikir ve evde balkonda kolayca yapılabilir. Yapımı gayet kolay olan çalışmada boş plastik şişeler kullanılmış.

Şişenin karın kısmını bıçakla veya maket bıçağı ile oval bir şekilde kestikten sonra, kapak kısmı alta gelecek şekilde toprağı içine yerleştirebilirsiniz. İçinde minyatür süs bitkileri yetiştirebilirsiniz.

Küçük bitkiler veya süs bitkileri haricinde daha büyük bir su şişesinde bildiğiniz bahçe serası hazırlayabilirsiniz. Minyatür yetiştiricilik yapmak isterseniz bu fikirden yararlanmanız için paylaşmak istedim.

Anlatımı resimlerde pek yok. Ancak ne yapıldığı gayet açık bir şekilde gözüküyor. Kısa sürede plastik şişeden saksı yapabilir ve bir şeyler üretebilirsiniz.

 
 

Anlatımlı olmasa da yapılmak isteneni az çok resimli örnekten anlayabilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel ve kolay fikir ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

plastik-siseden-ust-uste-saksi-yapmak

 

YASTIK ÜSTÜNE KEÇEDEN SÜS YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. keçe yastık süs yapmak, keçe yastık süsü nasıl yapılır ve keçeden yastık süsü yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir