Portakal Kabuklarından Yapay Çiçek Yapmak

Portakal Kabuklarından Yapay Çiçek Yapmak

Portakal kabuğundan yapay çiçek yapılışı ile ilgili paylaşacağım bu resimli anlatımdan yararlanarak sizde evinizi güzelleştirecek küçük süslemeler yapabilirsiniz. Bu yazımda paylaşacağım çalışmayı kolaylıkla evinizde yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında çoklukla bulabileceğiniz portakal meyvesini tükettikten sonra kabuklarını atmamalısınız. Ancak portakalı da gelişigüzel soymamak gerekiyor. Resimli anlatımda gösterildiği gibi nasıl bir elmayı soyarken yukarıdan başlayarak soyduğumuz kabuğunu kopartmadan soyma mücadelesi veriyorsak, aynı çalışmayı portakal içinde yapmamız gerekecek.

Resimli anlatımda portakal kabuğundan çiçek yapıldığını görebilirsiniz. Yaptığınız yapay çiçek çalışması kuruduktan sonra ortaya harika bir yapay çiçek süsleme çalışması çıkmaktadır. İlk etapta portakalları elma soyar gibi kabuğunu kopartmadan yukarıdan aşağıya soymanız gerekiyor. Soyduğunuz kabukları iç içe geçirip birleştirmeniz yeterli olacaktır. Ortaya harika bir portakal kabuğundan çiçek süslemesi çıkmakta…

 
 

portakal-kabuklarindan-yapay-cicek-yapmak

Gördüğünüz gibi bu güzel çalışma hem evinizi güzelleştirecek. Hem de keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak. Böylesine güzel çalışmaları sürekli olarak dekorasyon kategorisinde paylaşıyorum. Mobilya tasarım bölümünde de sık sık bu tür çalışmalara ulaşabilirsiniz. Evini seven herkes bu tür çalışmalara ilgi göstermeli bence… hem eğlenceli zaman geçirmiş olurlar. Hem de evini güzelleştirmiş olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://www.vitamin-ha.com/craft-diy-ideas-13/

 

Kartondan Yapay Şömine Odunu Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kartondan dekoratif odun yapmak, kartondan kütük yapmak ve kartondan odun yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir