Pringles Kutusundan Mumluk Yapmak

Bu yazımda sizlere pratik mumluk yapmak isteyenler için harika bir çalışma paylaştım. Aslında nasıl yapıldığını resimli anlatıma bir kere bakarak anlamanız mümkün. Evde kolay mumluk yapacağımız zaman bazen kalıba ihtiyacımız olur. Türlü şekilde düşünürüz, kalıp nasıl hazırlarız diye… ancak aklımıza evimizde bir kere kullandıktan sonra ya lazımlık olarak kullandığımız pringles kutuları hiç gelmez. Fakat pringles kutusundan mumluk yapmak için paylaştığım bu güzel resimli anlatımdan yararlanarak sizde bu enfes çalışmayı evinizde uygulayabilirsiniz. Sıvı mumluk yani mumluk yapmak için mum malzemesinin nerede satıldığını bilmiyorum. Ancak elinizde kullanmadığınız mumları eriterek, sıvı haline getirebilir ve pringles kutusuna akıtarak kalıp yapmada kullanabilirsiniz.

Bunun için normal beyaz mum satılan yerlerden epey mum alarak, bunları eritebilir ve ortaya çıkan sıvı mumluk malzemesini pringles kutusuna akıtabilirsiniz. Değişik renklerden de aynı işlemi yapabilirsiniz. Ortaya kalın güzel bir mumluk çalışması çıkar. Evde pringles kutusundan kalın mumluk yapmak isteyenler için ideal olan bu çalışmaya eminim bayılacaksınız. Şimdi sizleri pringles kutusundan kalın mumluk yapmak isteyenler için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

pringles-kutusundan-mumluk-yapmak

Bu güzel çalışmayı yaparken öncelikle malzemeler şöyle ;

  • Kalem.
  • Mum sıvısı.
  • Mum ipi.
  • Pringles kutusu.

Gördüğünüz gibi malzemeler hepimizin evinde olan kolay bulunur malzemeler. Öncelikle elinizdeki mumların ipini kullanabilirsiniz. Sonrasında farklı mumları eriterek, pringles kutusuna akıttıktan sonra donmasını beklemeniz yeterli oluyor. Donduktan sonra pringles kutusundan çıkarttığınızda kalın güzel bir mumluk yaptığınızı görebileceksiniz. Bu güzel çalışmayı evinizde sizde yapabilir ve evinizi güzelleştirecek renkte mumluklar hazırlayabilirsiniz. Pringles kutusundan mumluk yapmak isteyenler bu çalışmadan yararlanabilirler. Değişik çalışmaları sitemizde yer alan dekorasyon ve kendin yap bölümlerinde sıkça paylaşmaya çalışıyorum. O bölümlere de göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/195888469/search?context_type=search&context_user=_Trending_Topic&page=6&query=diy+projects

 

Kolay Örgü Bilezik Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bracelets de tricot, knitting bracelets ve kolay örgü bileklik yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Araç Muayene Randevu diyor ki:

    teşekkürler bunu evde deneyeceğim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir