SAMAN İPİNDEN NİHALE YAPIMI

Evde kolay yapılan nihale çalışmalarını paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda yine sizlere çok güzel ve keyifli bir çalışmanın resimli anlatımlarını paylaştım.

Saman ipinden nihale yapmak için daha önce de benzer çalışmalar paylaşmıştım. Bu yazımda da yine çok güzel ve yapımı kolay olan hasır ipten nihale yapımını gösteren güzel bir tarif paylaştım.

Kolay bir şekilde evinizde zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyorum. Saman ipini temin ettikten sonra resimli anlatımdaki gibi sağlam bir tutkal ile iç içe geçirerek daire elde edinceye kadar dolamanız gerekiyor.

Ardından donmasını bekliyorsunuz. Bir süre sonra hasır ipten nihale çalışmanızı tamamlamış oluyorsunuz. Bu çalışmayı farklı şekillerde veya renklerde de yapabilirsiniz.

 
 

Bu sade anlatımı olup, fazla fazla yaparak para kazanabileceğiniz şekilde turistik yerlerde de satabilirsiniz. Şimdi sizleri anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

saman-ipinden-nihale-yapimi

source : http://potuks.com/pin/hasir-iplerle-bardak-altligi-yapma-fikri/

 

AHŞAP BONCUKTAN BARDAK ALTLIĞI YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ahşap boncukla nihale yapımı, ahşap boncuklardan nihale nasıl yapılır ve ahşap boncuktan altlık yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir