YAN GELDİ TIĞ İŞİ YELPAZE ŞAL MODELİ YAPMAK

Yan geldi tığ işi yelpaze şal modeli yapmak için paylaştığım bu güzel ve keyifli çalışmayı sizde seveceksiniz. Altta hem resimli anlatımı hem de videolu anlatımı yer alıyor. Bu tür şal modeli çalışmalarını daha önce de paylaşmıştık. Örgüye köşeden başlarsanız tığ işi şal örneği yapmış olursunuz. Angora şal modelleri ve benzeri çalışmalara benzeyen bu güzel çalışmanın adı ise yan geldi tığla yelpaze şal yapımı deniyor.

Bu güzel örnek düz örüldüğünde yelek örneği oluyor. Köşeden örüldüğünde ise şal modeli olarak kullanılıyor. Sizde evinizde tığla örülen yan geldi şal yapmak isterseniz alttaki resimlerden adımları takip edebilirsiniz. Aynı zamanda yabancı bir kaynaktan elde ettiğim youtube eğitim videosundan da yararlanmanızı öneriyorum. Tığ işini bilen hanımların çok işine yarayacak olan bu güzel çalışmayı ben çok sevdim.

Örgüye köşelerden başlarsanız örülen üçgen örgü etol örneği ortaya çıkar. Şal örneğinde görünüş olarak şık bir tasarım elde etmek için alttaki fikri kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hem serin günlerde giyebilirsiniz. Hem de soğuktan sırtımızı korur. Anlatımlı ve adım adım şal anlatımlarını sitemizde bolca bulabilirsiniz. Türkçe tığ işi video anlatımlarını buldukça yine sizlere paylaşmaya devam edeceğim.

 
 

Deniz kabuğu şal modeli ve benzeri örgü şal örneklerini sitemizde hemen bu yazımın altında da bulabilirsiniz. Onları da incelemenizi tavsiye ediyorum. Şimdi sizleri bu güzel çalışmanın detaylı anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Yaptığınızda facebook adresimizden bize ulaştırın paylaşalım. Kolay gelsin.

 

 

MİNYATÜR TEL BİSİKLET MAKETİ YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. alüminyum telden maket bisiklet, alüminyum telden minyatür bisiklet ve anlatımlı maket bisiklet hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

2 Yanıt

  1. zerrin çatakaya diyor ki:

    paylaşımınız çok güzel ellerinize ve emeğinize sağlık.daha değşik paylaşımlarınızı bekliyorum

  2. Nuray diyor ki:

    zerrin hanım teşekkürler. tanıtım amaçlı bulduğum çalışmalar bunlar. evde bu tür çalışmalar yapan ev hanımlarına kolaylık olsun diye paylaşıyoruz. sağolun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir