Yumurta Kutusundan Kapı Süsü Yapmak

Daha önce yumurta kolisinden kapı süsü yapmak için çeşitli resimli anlatımlar paylaşmıştım. Bu yazımda da sizlere yumurta kutusundan kapı süsü yapmak için harika bir resimli anlatım paylaştım. Yumurta kutularında yuva şeklinde sert kısmı kesip kullanıyorsunuz.

Bu sert kısmı kestikten sonra çiçek şekline getirmek için makas ile kesip, yapraksı hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra tüm kestiğiniz şekilleri iç içe geçirerek halka halini aldırmanız gerekiyor. Halkaların arasına da yapay çiçek dalları veya yeşil dal şeklindeki malzemeyi geçiriyorsunuz.

Bu çalışmayı yaparken yapıştırıcı kullanmanız da gerek. Bu çalışmada kullanacağınız sahte yaprak ve sahte papatya malzemesini incik boncuk satan veya hobi malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Benzerlerini sizde evde mukavvadan yapabilirsiniz. Evde yumurta kutusundan kapı süsü yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • yumurta kolisi.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • yeşil dallar.
  • yapay papatya.

Malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki adımları uygulayarak bu güzel çalışmayı yapabilir ve evinizin kapısına asabilirsiniz. Evinizin kapısına yapacağınız bu güzel kapı süsü modeli ile hem evinize gelen misafirleri hoş karşılamış olursunuz.

 
 

Hem de evinizin kapısını saygın bir hale dönüştürmüş olursunuz. Size gelen kişiler de sizin sıradan bir aile olmadığınızı anlamış olurlar. Şimdi sizleri yumurta kutusundan kapı süsü yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

yumurta-kutusundan-kapi-susu-yapmak

Yumurta kolisinden kapı süsü yapıp satabilirsiniz. Turistik yerlerde bu tür çalışmaları kolaylıkla satabileceğinizi söyleyebilirim. Bu çalışmaya ek olarak yaptığınız kartondan kapı süsü çalışmasını sprey boya ile boyayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/216091744

 

Kumaştan Minyatür Tavşan Oyuncak Yap başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. fabric rabbit, kumaştan minyatür tavşan oyuncak ve kumaştan oyuncak tavşan hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir