Yün İpten Süs Kuş Yapmak

Evde minyatür süs çalışmaları olarak sanırım daha önce de güzel çalışmalar paylaşmıştım. Bu yazımda paylaştığım çalışma da yün ipten kuş süs yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Resimli örnekte tüm adımlar gösteriliyor. Nasıl yapacağınız ve yün ipi nasıl sarıp ponpona benzer şekilde kuş süsüne çevireceğinizi gösteriyorlar.

Öncelikle daha önce yün ipten ponpon yapımını hatırlıyorsanız paylaşmıştım. O çalışmaya benzer bir şekilde karton mukavva kullanarak yün ipi üzerine sarıyorsunuz. Daha sonra kuşun gövdesi için kalın bir ponpon yapıp, diğer parçalarını küçük ponponlar halinde ortaya çıkartmanız gerekiyor. Yün ipten kuş yapmak için paylaştığım resimli anlatımda kullanılan malzemeleri sıralamak gerekirse ;

  • yün ip.
  • makas.
  • karton.

Aslında iş basit, yapmanız gereken farklı renkteki iplerden kuş için ponponlar yaparak üst üste geçirme işlemi yapılıyor. Yapımını tam anlamadıysanız yorum kısmından bana yazabilirsiniz. Şimdi sizlere evde yün ipten kuş süsü yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

yun-ipten-sus-kus-yapmak

Yün ipten kuş yaparak evinizde perdenize asabilirsiniz. Yada daha önce de kuru ağaç dallarından süs yapımını paylaşmıştım. O çalışmanın dallarına da yün ipten kuş süsünü kondurabilirsiniz. Bu tür çalışmaları yapıp güzel paralara da satabilirsiniz. Daha önce buna benzer yün ipten süs yapımı ile ilgili çalışmalar paylaşmamıştım. Farklı yün ipten çalışmalar buldukça yine sizlere bu başlık altından sizlere paylaşacağım. Evde kolay yapılan süs çalışmalarını çok seviyorum ve gördükçe sizlere de paylaşmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/41235158

 

Penyeden Örgü Bandana Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bandana tricot, basit saç bandanası yap ve basit saç bandı yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir