KİMSEDE OLMAYAN POFUDUK PATİK TARİFİ

 

 

0

 

Patik çeşitleri günümüz kadınlarının her zaman yeni bir şey gördüğünde incelediği kulvardır. Pofuduk patik tarifini çoğu yerde bulamayabilirsiniz. Sizler için tarifini hazırladım ve benimle birlikte sizde bebeğinize örmeye başlayabilirsiniz.

Yeni doğan veya bebek bekleyen kişilere hediye olarak da yapıp sunabileceğiniz güzel ve çok farklı bir çalışmadır. Soğuk havalarda bebeklerin ayaklarını sıcacık tutması için mutlaka sizde evde öğrenip yapmalısınız.

Kimsede olmayan puf patik

Tarifi basit ve az malzeme talebi ile hemen başlayabileceğiniz bir örgü patiktir. Malzemeler ise ; ince yün, 3,5 numara şiş. olup hemen işe koyulabilirsiniz. Pofuduk puf patik yapılışı ise şöyle ;

İlk olarak 42 ilmekle başlayacaksınız. Daha sonra 4 ilmek haroşa örgü, 7 ilmek ise ajur olacak. 20 ilmek haroşa örüp, 7 ilmek de ajur örer örmez, 4 ilmek yine haroşa olarak başlayacaksınız. 22 diş haroşa örgü olunca da 10 ilmek örüp, ilk ilmekle birlikte alacaksınız.

Daha sonra 18 ilmek haroşa örüp, diğer iki ilmekte yine bir örülecek. Geriye kalan 10 ilmek ise örülüp, başta ve yine sonda ördüğünüz 10 ilmek sabit kalacak şekilde her 2 sırayı da bu şekilde eksiltme yapacaksınız.

kimsede-olmayan-pofuduk-patik-tarifi

kimsede-olmayan-pofuduk-patik-tarifi

Ajur patik örneği yapılışı

15 ilmek kalınca da örgü kesilecek ve kapatılacak. Ajur yapımı ise ; 1. sıra için önce baştan 4 ilmek haroşa örüp, yün şiş üstüne dolayacaksınız. Sonra takip eden 2 ilmek bir alınır ve yün şişin üstüne yine dolanır. Sonra da ilmekler haroşa örgü örülür.

 

 

2. sıra için Ajurda düz ilmekler ters örülecek. 3. sıra ise 4 ilmek haroşa örüp, 1 ilmek düz öreceksiniz. Yün şiş üstüne doladıktan sonra iki ilmek birlikte alınacak. 1 ilmek hemen düz örülür ve 2 ilmek birlikte alınarak, 1 ilmek düz örülür.

4. sıra itibariyle de 2. sıra için yaptığınız her şeyi tekrar yapacaksınız. 5. sıra için ise 4 ilmek haroşa örüp, hemen 2 ilmek düz öreceksiniz. Yün şişin üstüne dolayıp, 3 ilmek birlikte alınacak. Yün şişin üstüne dolanıp, 2 ilmek düz örülecek.

6. sıra ise yine 2. sıra için yapılanları tekrarlayacaksınız. Ajurun tekrar işlemi için 1. sıradan başlayıp, 6. sıraya kadar aşamaları tekrarlayacaksınız.

kimsede-olmayan-pofuduk-patik-anlatimi

Bu şekilde son karede ki çalışmayı elde edeceksiniz. Derya Baykal’ın sunduğu programda da verilen bu güzel örgüyü video olarak da yayınlanan bölümünden bulup izleyebilirsiniz. Gerçekten çok güzel ve hemen hemen birçok hanımın bilmediği bir örgü patik modeli olup, kesinlikle yapmanızı tavsiye ederim.

 

 

Daha önce paylaştığımız İNANILMAZ TEKNİKLE YAKADAN BAŞLAMALI YELEK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir