Kola Şişelerinden Puf Oturak Yapmak

 

 

1

 

Kola Şişelerinden Puf Oturak Yapmak

Kola şişelerini su şişesi olarak kullanıyorsanız veya hiç kullanmadan direk atıyorsanız artık atmayın. Bu yazımda sizlere çok güzel bir puf çalışması paylaştım. Evinizde içtiğiniz tükettiğiniz kola şişelerini biriktiriyorsanız bu güzel çalışmayı yapmanıza hiç bir engel yok. Öncelikle kola şişelerinden puf oturak yapmak için malzemelere göz atalım ;

  • kola şişeleri.
  • koli bandı.
  • maket bıçağı.
  • kumaş kılıf.

İlk olarak tüm kola şişelerini maket bıçağı ile kendinize zarar vermeden üst kısımlarından ayırmanız gerekiyor. Tabi tüm şişeleri dedik ama toplam şişenin yarısını bu şekilde yapacaksınız. Diğer ellemediğiniz kısmı bu yaptığınız ve kestiğiniz kola şişelerinin içine geçireceksiniz. Daha sonra koli bandı ile sımsıkı olacak şekilde sarıp, sağlamlaştırmanız gerekiyor. Bu işlemi yapacağınız pufun boyutu veya şekline göre düzenleyebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu güzel çalışmayı yaparak evinizde harika bir eşyaya da sahip olmuş olursunuz.

 

 

Evde kolay puf yapımı ile ilgili daha önce de sizlere benzer bir çalışma paylaşmıştım. Yine pet şişeden puf yapılıyordu. Bu çalışma da birebir benzeri fakat daha değişik bir usulle yapılıyor. Şimdi sizleri kola şişesinden puf yapılışı ile ilgili resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

kola-siselerinden-puf-oturak-yapmak

Yaptığınız çalışmanın dışını kumaş kılıf ile kaplamanız yeterli oluyor. Yada sünger malzemelerinden de polar kumaşı kullanarak da kaplayabilirsiniz. Evde kolay puf yapmak isteyenler için birebir bir çalışma ve gerçekten tamamlanınca ortaya harika bir ev eşyası çıkmaktadır. Bu tür çalışmalar yapıp turistik yerlerde kolaylıkla satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-ottoman-out-of-plastic-bottles/

 

 

Daha önce paylaştığımız Kartondan Kızma Birader Oyunu Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir