KOLAY BOĞAZLI ÖRGÜ PANÇO MODELİ YAPILIŞI

 

 

0

 

Örgüden boğazlı panço

Çok güzel bir model ve kendinize yada çocuklara yapmayı düşüneceğiniz soğuk önleyici bir örgü türü. Panço modeli ve panço kullanmayı seviyorsanız beğeneceğinizi düşünüyorum. Soğuk kış ayına girdiğimiz şu günlerde mutlaka öğrenip yapmanızı da isterim.

Yapımı altta video şeklinde sunmak istedim. Biraz karışık gibi gözükebilir. Ancak yaparken fazla zorlanmayacağınızı izlerken anlayacaksınız. Örnek resimde de bitmiş hali var. Renk olarak değişik renkli iplikler kullanabilirsiniz.

Boğazlı panço yapmak için modelde Alize Lanagold kullanacaksınız. 4 mm. misinalı şiş kullanabilirsiniz. Şiş dairesel olursa iyi olur. Malzemeleri temin ettikten sonra yapımı için videoyu izlemelisiniz. Beğendiğimiz bir model olduğu için ve kış ayında olduğumuz için paylaşmak istedim.

kolay-bogazli-orgu-panco-modeli

18 cm. 2 ilmek düz olacak. Daha sonra 2 ilmek ters lastik örerek başlıyorsunuz. Bu bahsettiğimiz kısım boğaz kısmını oluşturuyor. Daha sonra şal yani alt kısmına geçeceksiniz. Bu bölümle birlikte örgüde 4 parça yapılmış oluyor. 4 parçaya bölmüş oluyorsunuz.

 

 

orgu-bogazli-panco

Köşe tarafları için ise 2’şer ilmek artırma yapılıyor. Şişe ilmek dolayıp köşe oluşturduktan sonra artırma yapacaksınız. Uzunluk olarak tercihe göre 2 düz ve 2 ters lastik öreceksiniz.

Sonuç olarak elinizde örgü panço modeli olarak çok güzel bir şey geçecek. Farklı renklerle yapabilirsiniz. Videoyu izleyerek daha ayrıntılı bir şekilde nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Değişik örgü modellerini paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik bu güzel örgüyü öğrenin. Kışın çok işinize yarayacak.

Okula giden çocuklarınızı soğuktan korumaya birebir bir şey. Elbise altında veya üstünde kullanılan çok güzel bir panço modeli olduğunu belirtmeliyim.

Örgü boğazlı panço yapılışı

 

 

Daha önce paylaştığımız ŞİŞ İŞİ İKİ RENKLİ İLMEK NASIL ATILIR? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Tuğçe

Hayat hikayem kısa, gencim güzelim ve araştırmacı bir yazarım. İlgi alanım ise örgü, hobi ve evde uğraşılan eğlenceli işler. Hazırlayacağım çalışmaları seveceksiniz kızlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir