KOLAY ÇOCUK ÇİZMEK

 

 

0

 

Okulda çocukların ilk olarak çizmek istedikleri kendileri olacaktır. Hatta derste öğretmen resim çizelim dediklerinde ilk olarak çocuk çizmeye çalışacaklardır. Bu yüzden de paylaşmayı uygun gördüğüm çalışmayı çocuklarınıza evde pratik yaptırarak öğretebilirsiniz.

Kolay adımlarla çocuk çizmek için ilk olarak gövde kısmını ve daha sonra kolla bacaklarını çizmelerini öğretebilirsiniz. Genelde çocuklar resim çizmek istediklerinde fazla kabiliyetli olmazlar. Cin ali tabir ettiğimiz çizgilerden oluşan basit çizimler yaparlar.

İşte onların hayal gücünü de geliştirecek güzel çizimlerin bunlar olduğunu söyleyebilirim. Sitemizde kolay hayvan çizimleri ve daha birçok güzel çizim örnekleri de yer alıyor.

Kolay adam nasıl çizilir

Paylaştığım bu güzel resim biraz profesyonelce olabilir. Çok küçük çocuklarınız bu resmi çizmede zorlanabilirler. Ancak çocuklarınıza kolay resim çizmeyi öğretmekte hevesli iseniz yapmanız gereken önerim şu olacak. Ekrana saydam kağıtlar olur kopya kağıdı dediğimiz. Onu koyun ve üzerinden kalemle çocuk resminin aşamalarını üzerinden geçerek çizin.

 

 

kolay-cocuk-resmi-cizmek

kolay-cocuk-resmi-cizmek

Daha sonra kağıttan öğretecek şekilde önce siz öğrenin ve sonra çocuğunuzla birlikte çizin. Bu güzel çizimi yaparak duvar süsü veya çocuklara boyama sayfaları olarak da kullanabilirsiniz. Resim çizimleri sonrası çocukların yaptığı önemli işlem ise boyamadır. Bu yüzden çizimi biten çocuklarınız yine bu güzel çocuk resim çizimini kolayca da boyayabilirler. Benzer resim çizim örnekleri ve anlatımları altta benzer yazılar bölümünde bulunuyor. İnceleyin ve değişik resim çizimlerine ulaşın. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/430727151836007622/

 

Daha önce paylaştığımız KOLAY FİL NASIL ÇİZİLİR başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir