16

 

Kolay Hayvan Çizimi 47 Adet Örnek Şablon

 

 

Çocukların okulda daha güzel resimler çizmesini sağlayabiliriz. Onlara evde çok güzel kolay çizimler hazırlayarak mutlu edebileceğimiz gibi adım adım resim çizmeyi alıştırmalı bir şekilde bu çalışmalarla öğretebiliriz. Yapacağınız şey çok basit. İlk önce bu güzel kolay hayvan çizimlerinin çıktısını almak.

Daha sonra da bir kitapçık haline getirip, önce siz aşamaları öğrenip, çocuklarınızla birlikte çizmeye başlamak. Oldukça eğlenceli bir süreç ve kolay aslan çizimi, köpek çizimi, kedi çizimi ve daha birçok sevimli hayvanı kolayca çizebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Resimli hayvan çizim örneklerinin yanı sıra altta yine öğretici videolara da yer verdik. Bu sayede nasıl hayvan çizeceklerini veya kara kalem çizimleri yapım tekniklerini de öğrenecekler. Küçükken biz kare okul defterine ev, araba hayvan çizmeye çalışırdık. Her ne kadar benzemeseler de eğlenirdik.

Şimdi de çocuklar gördükleri şeyleri çizmek isterler. Çizmeye çalışırlar ve yapsalar da yapamasalar da mutlu olurlar. Çünkü resim çizmek bir tür terapidir. Dinlenme şeklidir. İçimizdekileri dışa vurma kabiliyetimizdir diyebiliriz. Altta örnek olarak köpek balığı çiziminin adımları verilmiş.

Kolay hayvan nasıl çizilir

Kolay Hayvan Çizimi 47 Adet Örnek Şablon

kolay-hayvan-resimleri-nasil-cizilir

Adım adım hayvan çizimleri sayesinde kız çocuklarınızı ve erkek çocuklarınızı çok mutlu etmiş olacaksınız. Ben yiğenlerime evde boş kaldıklarında bu kolay hayvan çizimlerinden yazıcı çıktısı alarak onlara ” hadi bakalım bu çizimleri yapın ” diyorum. Çok mutlu oluyorlar.

 

 

Bazen pahalı bir oyuncağın dahi önüne geçen bu basit hayvan çizim çalışmalarını çok seveceğinizi göreceksiniz. Hayvan çizimleri sayesinde ormanda yaşayan hayvanları da çocuklarınıza eğlenceli yöntemle öğretmiş olacaksınız. Ayrıca resim çizmeye yönelik yeteneği olan çocuklarınızı da bu yolla keşif edebilirsiniz.

Altta birbirinden güzel 47’den fazla hayvan çizme resimlerinin anlatımlarına yer verdik. Yararlanmanızı ve faydalanmanızı çok isteriz. Sevdiğiniz hayvanları yoruma da paylaşırsanız, daha değişik nasıl çizebiliriz diye tartışabiliriz. Kolay gelsin.

Bu resimleri ister yazıcınızdan çıktı alıp, çocuklarınıza çizmeleri için verebilirsiniz. Dilerseniz beyaz şeffaf bir A4 kağıdını bilgisayarınızın ekranına tutturarak, kara kalem ile üzerinden çizebilirsiniz. Kolay çizimler her yaşta çocuğun seveceği güzel çalışmalardır. Beyaz bir parşüment kağıda istedikleri hayvanı kolayca çizmek ve hayal gücü sayesinde canlandırdıkları hayvanları kağıda dökmek isterler. Altta resimli anlatımdan yararlanamayanlar için öğretici videolar da iliştirdim.

Kolay hayvan çizimi ile ilgili videolar :

Kolay köpek çizimi

Kedi resmi çizimi

Kolay balık nasıl çizilir

Basit aslan çizimi

Sevimli kelebek çizimi

 

 

Daha önce paylaştığımız Sivrisineklerden Kurtulmanın En Kolay Yolu başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

16 Yanıt

 1. Kuziler dedi ki:

  çok güzel ve kolaylar. kuzenimle birlikte yapacağımız dergide birkaç tanesinin çizimini anlattık.

 2. Kuziler dedi ki:

  Dergide yer verdiğimiz çizimler;akbaba ,kuş,köpekbalığı

 3. Kuziler dedi ki:

  balık ,tavuk ,deve,balina,saksağan

 4. Ziya dedi ki:

  paylaşımlarınız çok güzel. taktir ediyorum.

 5. selin dedi ki:

  resmim sizin sayenizde çok güzel oldu.takdir ediyorum

 6. Nuray dedi ki:

  selincim biz teşekkür ve takdir ederiz seni… derslerinde başarılar canım.

 7. Eyoo Can dedi ki:

  Çok güzel bababa ya en güzeli de aslan ile kelebek ve sonucusuda kuş yaa çok çok güzel

 8. Nuray dedi ki:

  çok teşekkür ediyorum ilginize. beğenmenize sevindim. buldukça yine paylaşmaya devam edeceğim.

 9. AHMET KRAL44 dedi ki:

  çok güzel ya vay be bu kadarı da olmaz bu hayatta

 10. Nuray dedi ki:

  ahmet bey teşekkürler, beğenmenize sevindik. benzerlerini buldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

 11. Gülşen dedi ki:

  Daha fazla video olmalı

 12. hayat dedi ki:

  güzel güzel

 13. Nuray dedi ki:

  teşekkürler hayat hanım. bende çok seviyorum bunları.

 14. Şirem dedi ki:

  Resim çizmemi kolaylaştırdığınız için teşekkürler.

 15. Nuray dedi ki:

  çok mutlu oldum şiremcim, sizler için daha faydalı ve öğretici çalışmaları buldukça yine sitemizde yer vermeye çalışacağız. iyi dersler

 16. dalya dedi ki:

  muhteşem resim çiziyorsunuz.sayenizde mükemmel ötesi resim çiziyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir