Kolay Kar Küresi Yapımı Resimli Anlatım


evde-kar-kuresi-yapimi

Kolay Kar Küresi Yapımı Resimli Anlatım

Kışın gelmesiyle, birçoğumuz evimize güzel objeler satın alırız. Bu yazımızda sizlere para harcamadan kendi kendinize kolay bir şekilde evde kar küresi yapımı ile ilgili paylaşımda bulunacağız. Size bu yazımızda kolay kar küresi nasıl yapılır? bunu resimli anlatımla paylaşacağız. Resimli anlatıma göre sizde evinizde kolay bir şekilde ev yapımı kar küre sahibi olacaksınız. Yapımı gerçekten çok kolay olan kar küresi çalışmasını daha farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Örnek çalışmanın resimli anlatımı aşağıdadır.

Malzemeler :

– kapaklı kavanoz.
– küçük figürler.
– silikon tabancası.
– sim.
– su.
– 1 çorba kaşığı gliserin (isteğe bağlı)


Kavanoz veya balık fanusu da olabilir. Seçeceğiniz bir cam kavanozun içine kullanacağınız figürleri çocukların sürpriz yumurtalarından çıkan küçük sevimli oyuncaklardan da seçebilirsiniz. Yada evinizde küçük oyuncak figürler varsa onları da tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız figürü cam kavanozun kapağına veya dibine iyice yapıştırın. Daha sonra bir miktar sim koyup, üzerini su ile doldurun. Simlerin hızlı akmasını istemiyorsanız, gliserin kullanabilirsiniz. Resimli anlatım aşağıdadır. İsterseniz resimli anlatıma göre kar küresi yapılışını takip edebilirsiniz. Evde kar küresi yapımı ile ilgili bu yazımızı beğenirseniz, yorum yazmayı unutmayın.

Sizde kolaylıkla daha değişik kar küreleri yapabilirsiniz. Farklı figürler ile daha değişik kar küreler yapabilirsiniz. Hem eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Hem de sevdiklerinize hediye olarak da sunabilirsiniz.

fare la neve – make snow – faire de la neige – machen Schnee – gøre sne – fazer neve

Haşlanmış Yumurtalar Soğumasın başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*