KOLAY KULAKLI BERE YAPMAK

 

 

0

 

Kulaklı bere nasıl yapılır

Örgüden kulaklı bere yapılışıyla ilgili daha önce sizlere güzel açıklamalı çalışmalar paylaşmıştık. Bu yazımızda ise sizlere değişik ve çok kolay bir çalışmanın yapılmış halini paylaşmak istedim. Aslında bere örmesi çok kolay olan çalışmalardan birisidir. Kulaklı berede ise normal berenin üst kısmına fazladan örgü yaparak oluşturulan bir modeldir.

Daha önce hayvanlı bere modeli veya kulaklı bere yapımına ilişkin benzer örnekleri altta yapılışını anlatan çalışmalar şeklinde göreceksiniz. Onları mutlaka inceleyin. Örgü berenizi yaptıktan sonra iki parça halinde yapıp daha sonra birleştirmeyle örgü bere modelleri ortaya çıktığını hepimiz biliyoruz.

Kulaklı bere yaparken de kulak kısımlarını daha sonradan bereye yapıp dikebiliriz. Hemen altta kulaklı bere modellerine ilişkin örnek video var. Çeşit çeşit kulaklı bereler yer alıyor.

 

 

Kulaklı bere modelleri

Kulaklı bere yaparken önemli olan berenin üst kısmına tavşan veya kurt kulağı gibi fazladan örgü yapmak. Altta benzer birçok kulaklı bere örnekleri yer alıyor. Hepsini seveceksiniz. Benim birkaç tane gözüme ilişti. Onların şimdilik yapımını araştırıyorum.

Henüz bulamadım ama yakında bularak sizlere yeni bir konuyla döneceğim. Kulaklı bere modeli yapmışsanız, yada yeni yapacaksanız bu içerikte paylaştığım resimler pek anlatım içermiyor. Sadece iki parça halinde gözüktüğü için belki pek bir şey de anlamamış olabilirsiniz.

Örgü işi kulaklı bere modelleriyle alakalı benzer konular altta bulunuyor. Mutlaka onları da incelemenizi isterim. Beğendiğiniz örnekler mutlaka karşınıza çıkacaktır. Şimdilik sizlere örnek resim ve video anlatımlı bu içerikle merhaba diyebildim. Kendinize iyi bakın. Bir başka bere örgüsünde görüşmek dileğiyle hanımlar.

kaynak : http://www.youtube.com/

Daha önce paylaştığımız ANLATIMLI TIĞ İŞİ ÇARKIFELEK TUTACAK YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir