KOLAY ŞABLONLA SAKSI BOYAYARAK SÜSLEME

 

 

0

 

Evde parşömen üzerine kalıp çıkartarak saksılarınızın dışına çok güzel motifler veya resimlerin yansımasını alabilirsiniz. Okul zamanı çocukların patates baskı yaptığı günleri hatırladım bir an için, küçükken bizde yapmıştık. Ancak bizim yaptığımız daha amatörce ve kolay yapılan türdeydi. Çiçek saksısına motif işlemek olarak da adlandırabileceğimiz bu güzel çalışmayı kendimce sizlere tarif etmeye çalışacağım. Bu güzel anlatımda ise parşömen üzerine dala konmuş kuş motifi kullanılmış ve daha sonra saksı üzerine baskı yöntemi ile boyayarak süs ortaya çıkarılmış. Bu güzel ve eğlenceli çalışmayı yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • Parşömen veya kopya kağıdı.
  • Makas veya maket bıçağı.
  • Sprey boya veya sulu boya.
  • Deniz tutkalı.
  • Kalem ve şablon resim.

Evinizde şeklini beğendiğiniz bir şeyin kopyasını çıkarttıktan sonra yine ister saksı üzerine isterseniz de başka bir çalışma üzerine aynısını çıkartabilirsiniz. Baskı kalıp işlerinden azıcık anlıyorsanız bu güzel ve kolay yapılan güzel çalışmayı zorlanmadan yapabileceğinizi söylemek isterim. Evde kolay saksı süsleme çalışmasının devamı ise şöyle ;

 

 

kolay-sablonla-saksi-boyayarak-susleme

kolay-sablonla-saksi-boyayarak-susleme

Sokakta duran saksılarınızı yada balkonunuzdaki küçük saksıları bu şekilde kuş resimli motifler yapabilir veya daha değişik resimleri saksıların üzerine işleyebilirsiniz. Yapacağınız çalışma da boyayı tutkalla karıştırdığınızda bir tür vernik olacağı için boya yağmurlu havalarda hemen kalkmayacaktır. Hatta ev boyası kullanmanızı öneriyorum. Yapı marketlerden alacağınız boya ile de bu güzel çalışmayı kısa sürede yapabilirsiniz. Kağıt kalem üzerine çizdiğiniz güzel bir resmi de istediğiniz yere şablonunu kullanarak yansımasını alabilirsiniz.

 

 

Daha önce paylaştığımız SERT KUMAŞTAN PARA CÜZDANI YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir