KOLAY SİMLİ PATİK NASIL ÖRÜLÜR?

 

 

0

 

Daha önce boncuklu ve sade yapılan patikler artık simli yapılabiliyor. Sim çıkalı, birçok hanım artık örgülerinde kullanmaya da başlamıştır. Özellikle de simli patik modeli yapımı artık günümüzde daha çok dikkat çekiyor. Simli patik bot yapımını tarif edeceğim yazımda, malzemeleri bir araya getirdikten sonra sizde aynı örnek resimdeki gibi yapmaya başlayabileceksiniz.

Simli patik örneği hem sevimli bir görünüme sahip. Hem de gören herkesin beğeneceği görünüme sahiptir. Simli patik modelinin bir teki hemen hemen bir günde örülebiliyor. Evinizde çocuk yoksa ve uğraşınız da fazla yoksa sizde evde tek günde patiğin tekini bitirebilirsiniz.

Anlatacağım çalışma benim ayaklarıma uygun olduğu için ilmekler bana uygun. Ancak sizin ayağınız kemikli ise önerim ortadaki haroşe kısmı için birkaç sıra daha fazladan örmeniz gerekecek.

Simli patik yapılışı için malzemelere gelince ;

1 adet kristal simli ip, yine 1 adet patiklik siyah ip, son olarak 3,5 numara şiş gerekiyor.

Simli patik yapımına geçelim ; İlk olarak 86 ilmekle başlayıp, 12 sıra bir düz bir ters lastik örüyorsunuz. Hemen arkasına siyah ipi takıp, 11 sıra haroşe gitmeniz gerekiyor. Tekrar simli iple birlikte lastik örüp bitiriyorsunuz.

 

 

Ortaya ise kıvırıp bir ucunu dikerek kapatmanız gerekiyor. Üzerine 3’lü fıstık 2 zincir ve üçlü fıstık şeklinde oyalamanız gerekiyor. Zincir çekerek bota bağ yapıp, bu oyanın içinden geçirmeniz gerekiyor. Daha sonra bir patik tamamlanmış oluyor. Bu şekilde diğer çiftini de yapıp, bu güzel simli örgü patik çalışmasını bitirmiş oluyorsunuz.

kolay-simli-patik-nasil-orulur

kolay-simli-patik-nasil-orulur

Bu patik modeli makine ile de yapılıyor. Makine kullanımını bilenler için yine tarifini araştırıp paylaşmayı düşünüyorum. Hem daha kısa sürede oluyor. Hem de daha sorunsuz bir şekilde zaman kaybı yaşamadan bitirebiliyorsunuz. Şimdilik bu çalışmayı tercih edebilirsiniz. Güle güle kullanın.

 

Daha önce paylaştığımız YALANCI SELANİK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir