KÜÇÜK KURDELE TARLASI ÖRGÜ MODELİ

 

 

0

 

Küçük kurdeleler örgüsü

Yabancı kaynaklardan öğrendiğim ve edindiğim bir bilgiyle yine karşınızdayım hanımlar. Çok güzel ve örgülerinizde tercih edeceğiniz motifleri olan örneğin yapılışını sizlere paylaşıyorum. Ben bunu örgü hırka yapımında kullandım. Harika durdu ve gören arkadaşlarım nereden satın aldığımı dahi sormaya başladılar. Küçük kurdeleler örgü örneği olarak bilinen bu çalışma yabancı olup, izleyeceğiniz video sonrası sizde örgüyü şiş işi hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Kurdele tarlası örgüsü olarak da adlandırdığım bu çalışma hep aynı sırayla devam ettiği için görünüm olarak da yine sıra sıra kurdele öbekleri şeklinde duruyor. Bununla harika lifler hazırlayabiliriz. Yine örgü işlerimizde yelek, bebek örgüsü veya koltuk örtüsü olarak da değerlendireceğimiz tarafları var. Yapımı kolay ve zor olmayan çalışmayı seveceksiniz hanımlar. Ben öğrendim ve şiş ile iplerimi hazırlayıp işe koyuldum.

 

 

Küçük kurdele örgü örneği

Örnek resimdeki gibi şişle yapılan örgünün görünümünün yansıması ile neleri yapabileceğimizi az çok aklımıza getirebiliriz. Aklımda şimdi bir de örgü bebek örtüsü yapmak var. Bu modeli kullanarak yapsam mı diye düşünmüyor değilim.

sis-isi-orgu-kurdeleler-tarlasi-orgusu

Kolay bir örgü modeli ve şiş işlerinizde işinize yarayacak örneği zorlanmadan kısa sürede yapabilir ve sizde değişik örgü modelleri öğrenerek harika örgüler ortaya çıkarabilirsiniz hanımlar. Takıldığınız bir yer olursa yazmaktan çekinmeyin. Hep birlikte araştıralım çözelim. Kolay gelsin iyi örgüler hanımlar.

Anlatım yabancı dil olduğu için sizde benim gibi kısın sesini ve arkanıza yaslanın örgünün anlatımını izleyin. Keyifli seyirler hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

 

Daha önce paylaştığımız OKLAVA ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir