KUMAŞTAN GÜL YASTIK SÜSÜ YAPIMI

kumastan-gul-yastik-susu-yapimi-450x415

Yastıklarınız sade görünümlü mü? benim yastıklarım gibi klasik yüze mi sahipler. Bence bu güzel çalışmayı gelin birlikte yapalım ve evimizdeki yastıkların üzerine gül motifli süsler oluşturup, evimizi daha da güzelleştirelim. Yapımı gayet basit olan çalışmayı ben çok beğeniyorum. Evimizde yastıklar genelde klasik görünümlüdür. Yada desensiz, sade kumaştan yapılmıştır. Peki üzerini süslemek veya yastıkları daha güzel hale getiremez miyiz? tabi ki evet. Bu güzel çalışma sayesinde sizde yastıklarınızı gül motifli yapacak ve süsleyebileceksiniz. Yastık gül süs yapımıyla ilgili öncelikle malzemeler ;

  • Kırmızı kumaş.
  • Makas.
  • İğne iplik.
  • Toplu iğne.

Kırmızı gül yapmak veya beyaz gül yapmak için kumaş rengini kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Yapımı basit olan çalışma da kumaşı eşit uzunlukta kesip, daha sonra kıvrım kıvrım yapıp iç içe büzüştürme yapıyoruz. 20-30 kat büzüştürdükten sonra gülün şekli az çok ortaya çıkacaktır. Her büzmede toplu iğne ile sabitleştirebilir ve tamamlandığında arkadan dikebilirsiniz.

Gül motifli yastık süsü için öncelikle kumaş parçasını 5 kez katlamanız gerekiyor. Sağ katlama sol katlama tekniği ile altta resimlerde de gördüğünüz çalışmayı yaparak kısa sürede kumaş gül motiflerini ortaya çıkarabilirsiniz. Daha sonra toplu iğne ile tutturabilir ve yastık için kullanacağınız adete geldiğinizde yastığı süslemek için gül motiflerini dikebilirsiniz.

kumastan-gul-yastik-susu-yapimi
kumastan-gul-yastik-susu-yapimi

Gül motifli yastık süsü yapılışıyla ilgili paylaştığım bu güzel çalışmayı yorganlara, duvara tablo yapabilir veya örtü üzerine gül motif çalışması olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Kolayca yapıp kullanacağınız süs çalışmasını evinize gelenler çok beğenecek. Kolay gelsin.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*