Kumaştan Kız Bebek Yapmak

kumastan-kiz-bebek-oyuncak-yapmak10-505x415

Kumaştan Kız Bebek Yapmak

Şablonlu bir şekilde sizlere bu yazımda kumaştan kız bebek yapılışı ile ilgili güzel bir çalışma paylaştım. Anlatımlı resimde gösterilen adımları uygulayarak sizde çocuklarınıza bu güzel şirin kız çocuğu bebeğini yapabileceksiniz. Yapımı oldukça kolay olan kumaş bebek yapımı ile ilgili çalışmanın malzemelerini evinizde hemen hemen toparlayabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • iğne iplik.
  • kumaş vb.
  • pamuk veya yün.
  • kurdele.

Malzemeleri temin ettikten sonra ilk yapmanız gereken altta paylaştığım çalışmanın şablonuna göre kumaşınızı hazır etmek. Daha sonra yine resimli anlatımda gösterildiği gibi belirtilen yerlerden kumaş bebek çalışması için dikiş işlemine geçmeniz gerekiyor. İlgili kısımlardan kumaş bebeği diktikten sonra içerisine yün veya pamuk ilave edebilirsiniz. En son işlem olarak dikiş işleminizi bitirip, kız bebek oyuncağın saç, yüz ve elbise kısımlarını iliştirmek olacak.

Yapımı oldukça kolay olan kumaştan bebek oyuncak çalışmasını tamamlayarak çocuklarınıza sağlıklı ve kendi ellerinizle yaptığınız bir oyuncak elde etmiş olursunuz. Dışarıdan nasıl yapıldığını ve hangi şartlarda üretildiğini bilmediğiniz sağlıksız oyuncaklar yerine bu tür el yapımı oyuncaklar ile çocuklarınızın hem sağlığını koruyabilirsiniz. Hem de onlara değişik ve eğlenceli oyuncaklar üretebilirsiniz. Aynı zamanda bu tür çalışmaları sadece çocuklarınıza değil evinizi süslemek içinde tercih edebilirsiniz. Farklı modeller veya farklı renkte kumaşlar kullanarak değişik oyuncak bebek çalışmaları üretebilirsiniz. Kolay gelsin.

Üstteki şablonları kullanarak son resimdeki örnek çalışmaya ulaşabilirsiniz. Sizde bu güzel bebek oyuncak çalışmasını yaparak çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda bu tür çalışmalarla uğraşıyorsanız evden para da kazanabilirsiniz. Bu tür oyuncak bebek çalışmalarını turistik yerlerde kolaylıkla satabilirsiniz. Kolay gelsin.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*