Kumaştan Yastık Üstüne Pile Fırfır Yapmak


Evde kolay yapacağınız çalışmaları paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere evde kumaştan yastık üstüne pile fırfır yapmak için resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı kumaş veya benzeri malzemelerden yapabilirsiniz. Resimli anlatımda nasıl yapacağınız ve tüm aşamalar detaylı bir şekilde verilmiş.

Yapmanız gereken resimli anlatımda ki kumaştan yastık üstüne pile fırfır çalışmasını aşamaları takip ederek tamamlamak. Kumaştan veya keçeden bu çalışmayı yapabilirsiniz. Farklı kumaş benzeri malzemeler de kullanarak yapabileceğinizi söyleyebilirim. Kumaştan yastık süsleme veya pile fırfır yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kumaş.
  • makas.
  • iğne iplik.
  • dikiş makinesi.
  • yastık.

Malzemeleri temin ettikten sonra kumaş parçalarını yapacağınız pile fırfırı oluşturmak için gerekli boyutlarda uzunca kesmeniz gerekiyor. Makasla kumaşı kestikten sonra iğne iplik ile büzüştürebilir ve sabitleyebilirsiniz. Daha sonra dikiş makinesi ile yastık üzerine geçebilirsiniz. Kumaştan yastık üstüne pile fırfır yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

kumastan-yastik-ustune-pile-firfir-yapmak

Evde kumaştan kolay pile fırfır süsü yaparak yastıklara veya yorganlara da kullanabilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım kendin yap projesinde kumaştan veya benzeri malzemeden kolay pile yapmak isteyenler için resimli anlatım paylaştım. Benzer çalışmaları sitemizde bulabilirsiniz. Hatta daha önce keçeden pul süs yaparak yastık süsleme çalışması paylaştığımı hatırlıyorum.

Bu çalışmalara sitemizdeki kendin yap bölümünden ulaşabilirsiniz. Kumaştan yastık süsleme çalışmalarını çok seviyorum. Hem para harcamadan yastıklarınızı yenilemiş oluyorsunuz. Hem de evinizin dekoruna bir nebzede olsa katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Sizde bu tür çalışmalar yaparak evinizi güzelleştirebilir ve evinize gelen misafirleri şaşırtabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/155501

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*