Kumaştan Yastık Üstüne Pile Fırfır Yapmak

 

 

0

 

Evde kolay yapacağınız çalışmaları paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere evde kumaştan yastık üstüne pile fırfır yapmak için resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı kumaş veya benzeri malzemelerden yapabilirsiniz. Resimli anlatımda nasıl yapacağınız ve tüm aşamalar detaylı bir şekilde verilmiş.

Yapmanız gereken resimli anlatımda ki kumaştan yastık üstüne pile fırfır çalışmasını aşamaları takip ederek tamamlamak. Kumaştan veya keçeden bu çalışmayı yapabilirsiniz. Farklı kumaş benzeri malzemeler de kullanarak yapabileceğinizi söyleyebilirim. Kumaştan yastık süsleme veya pile fırfır yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kumaş.
  • makas.
  • iğne iplik.
  • dikiş makinesi.
  • yastık.

Malzemeleri temin ettikten sonra kumaş parçalarını yapacağınız pile fırfırı oluşturmak için gerekli boyutlarda uzunca kesmeniz gerekiyor. Makasla kumaşı kestikten sonra iğne iplik ile büzüştürebilir ve sabitleyebilirsiniz. Daha sonra dikiş makinesi ile yastık üzerine geçebilirsiniz. Kumaştan yastık üstüne pile fırfır yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 

 

kumastan-yastik-ustune-pile-firfir-yapmak

Evde kumaştan kolay pile fırfır süsü yaparak yastıklara veya yorganlara da kullanabilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım kendin yap projesinde kumaştan veya benzeri malzemeden kolay pile yapmak isteyenler için resimli anlatım paylaştım. Benzer çalışmaları sitemizde bulabilirsiniz. Hatta daha önce keçeden pul süs yaparak yastık süsleme çalışması paylaştığımı hatırlıyorum.

Bu çalışmalara sitemizdeki kendin yap bölümünden ulaşabilirsiniz. Kumaştan yastık süsleme çalışmalarını çok seviyorum. Hem para harcamadan yastıklarınızı yenilemiş oluyorsunuz. Hem de evinizin dekoruna bir nebzede olsa katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Sizde bu tür çalışmalar yaparak evinizi güzelleştirebilir ve evinize gelen misafirleri şaşırtabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/155501

 

Daha önce paylaştığımız Kazak Üstüne Kalp Motifi Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir