KURDELE NAKIŞI ÇİÇEKLİ MOTİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kurdele-Nakısı

Kurdele nakışı çiçek motif yapımı

Kurdele nakışı ile yapılmış olan süslemeler çeyizler içerisinde mutlaka yer almaktadır. Yapımının kolay olması ve farklı alanlarda bu kurdele nakışının kullanılması onun çeyizler içerisinde yer almasını sağlıyor aslında.

Kurdele nakışı ile daha çok çiçek motifleri yapılmakta. Lale, gül, papatya, kat katlı çiçekler ve daha fazla farklı modelleri yapmanız mümkün. Çiçeklerin kenarlarına yapılan farklı dal süslemeleri de motifleri daha şık ve gösterişli bir hale getirmektedir.

Kurdele nakışı öğrenilmesi oldukça kolay olan ve zevkli bir el işidir. Eğer öğrenmek istiyorsanız kursa gidebilirsiniz veya internet üzerinden kurdele nakışı yapım videolarını izleyerek farklı modellerin yapımını öğrenebilirsiniz.

Oldukça basit teknikler ile başlayacağınız modellerin yapılışını öğrenerek ilerleyen zamanlarda daha farklı motifler ortaya çıkartabilirsiniz.

Kurdele nakışı çeyizler içerisinde daha çok havlu kenarlarında karşımıza çıkmakta. Havluların kenarlarına işlenen renk renk kurdeleler ile yapılan farklı çiçek desenleri çok şık durmakta. Çeyizleriniz içerisinde farklı modellere yer vermek istiyorsanız kurdele nakışı ile yapılan havlu kenarlarına yer verebilirsiniz.

Kurdele nakışı havlu kenarları dışında bohça süslemelerinde de kullanılmakta. Hazırladığınız çeyizlerinizi koymak için aldığınız bohçaların üzerine kurdele nakışı ile süslemeler yapabilirsiniz. Bu şekilde çeyizleriniz daha renkli bir hale gelecektir.

Kurdele nakışı yapmak için kullanılan kumaşların özelliklerine dikkat etmenizin yanı sıra birde kullanılan kurdele kalınlıkları da yapılan motiflere göre değişmektedir. Buna da dikkat etmek gerekir.

Kurdele nakışı ile yapılmış çiçek motifi için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=g2nrgkkHSN0

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*