Kurdeleden Çiçek Yapımı


kurdeleden-cicek-yapimi2

Kurdeleyle çiçek nasıl yapılır

Kurdele şeridiyle çiçek yapmak isteyenler var mı? bilmiyorum. Ancak benim merak ettiğim bir konuydu. Bu konuyu ele alayım ve evde bulduğum kurdele şeritlerini değerlendireyim dedim. Sizde evde kolay çiçek yapmak için bu malzemeyi kullanarak güzel süs çiçek çalışmaları ortaya çıkarabilirsiniz.

Kurdeleyle çiçek yapmak için parça parça kumaşları bir araya getirip, daha sonra kıvırarak iğne yardımıyla da oluşacak şekle dönüştürebilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken ben toplu iğneden yardım aldım.

Kurdeleyle çiçek yapımında dikkat edilecek pek fazla kısım yok. İki renk kullanıyorsunuz. Çiçek yaprakları yani çiçekten kastımız gül. Yaprağı içinde yeşil renk kumaş yani kurdele kumaşı bulursanız iyi olur.


Daha sonra çiçek çalışmasını ortaya çıkarıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Kurdele kumaşından çiçek yapımıyla alakalı değişik ve güzel örnekleri sitemizde daha önce de paylaşmıştık.

Onları da inceleyin derim. Çok güzel kurdele çiçek modelleri yapmıştık. Onları da inceleyin ve nasıl yapıldıklarını öğrenerek kolayca süs çalışmaları ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

kurdeleden-cicek-yapimi
Kurdeleden Çiçek Yapımı

Kumaştan Gül Yapımı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Kurdeleden Çiçek Yapımı

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*