LALELİ TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Laleli-Tig-Oyasi-Modeli

Yazma kenarı için şık laleli tığ oyası yapımı

Yazma kenarları için sizlere yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça kolay olan çok şık bir yazma kenarı oya modeli yapımı göstermek istiyorum.

Yazma kenarlarında çok şık duracak olan bu modelin adı laleli tığ oyası. Yeşil oya ipi üzerine renkli ipler ile yapılan küçük lale modelleri gerçekten çok şık duruyor. Tığ ile yapılabilecek güzel bir oya modeli arıyorsanız bu modelin yapımına göz atabilirsiniz. Model kolay olduğu için kısa sürede bu modeli yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Laleli tığ oyası modeli iki aşamada yapılıyor. Öncelikle her zaman yapıldığı gibi yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yapılan bu tığ batısı üzerine yine yeşil oya ipi ile lalelerin aralarında olacak olan çimen motifleri yapılmış.

Burada her bir lale arasına üç tane çimen yapılmış. Bu sayıyı dilerseniz iki çimen olarak azaltabilirsiniz. Ayrıca yeşil ip ile devam edilirken lalelerin yapılacağı direklerde yapılıyor.

Laleli tığ oyası için çimenler yapıldıktan sonra bu sefer de renkli oya ipleri ile lalelerin yapımına geçiliyor. Burada yine çok basit bir şekilde tığ işi teknikleri uygulanıp güzel bir lale modeli yapılıyor. Lale modeli tamamlandıktan sonra ise üzerine beyaz oya ipi ile lalenin orta kısmı yapılıp oya modeli tamamlanıyor.

Laleli tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*