LEYLA İŞİ BAL PETEKLERİ ÖRGÜ MODELİ

 

 

0

 

Atkı yapımında veya kazak türü örgüler yapacağınız zaman işinizi görecek şık bir örgü örneğiyle yine birlikteyiz. Anlatımını da paylaştığım çalışmayı zorlanmadan yapabilir ve kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bebek örgüleri içinde güzel duracak bir örnek olduğunu söyleyebilirim. Bal peteği örgüsü değişik örgülere de benziyor. Ancak karışık gözükse de öğrenince kolay bir model olduğunu sizde anlayacaksınız.

Bal petekleri örgüsü yapımı

Örgü modeli 3+2 ilmek atarak başlıyorsunuz. Şişe 32 adet ilmek atarak başlayabilirsiniz. Daha sonra 1.tur ilk ilmeği örmeyip, diğer şişe alacaksınız. 2 ilmek ters örülecek. Şişe 1 kere ip dolayıp öteki ilmeği ise örmeden diğer şişe alacaksınız.

Sıra sonuna kadar bu şekilde 2 ilmek ters, 1 dola ve 1 örmeden öteki şişe al olacak şekilde devam edeceksiniz. 2. turda ise ilk ilmek örmeden diğer şişe alınır. Sonra şişe ip dolayarak önceki turda dolayarak ve örmeden alınan ipi tekrar yine örmeden diğer şişe alacaksınız. 2 ilmek düz örüp, bu işlemi de yine sıra sonuna kadar ilerletiyorsunuz.

leyla-isi-bal-petekleri-orgu-modeli

leyla-isi-bal-petekleri-orgu-modeli

3.tur ise önce ilk ilmeği örmeyip öteki şişe alacaksınız. 2 ilmek ters örülecek. şişe 1 kez ip doladıktan sonra da önceki turda dolayarak alınan ve örmeden alınan ilmekler tekrar örmeden alacaksınız. Bu işlemi de sıra sonuna kadar tekrar edeceksiniz.

 

 

4. tur ise ilk ilmek örmeden öteki şişe alınacak. Dolayarak alınan ve örmeden alınan ilmekler ise hepsini birlikte düz öreceksiniz. Şişe 1 kez ip dolayarak 1 ilmek örmeden diğer şişe alınacak.

1 kez daha yine şişe ip dolayıp sonraki ilmek örmeden diğer şişe alınacak. 1 kez şişe ip dolayıp sonraki ilmek örmeden şişe alınacak. Önceden yapılan işlemi tekrar edeceksiniz. Sıra sonuna kadar da aynı işlemi yapacaksınız.

5.tur da ise doladığınız ve örmeden aldığınız ilmeği ters olarak örün. Aynı işlemi birkez daha yapın. Şişe 1 kere ip dolayıp sonraki ilmek örmeden diğer şişe alınacak. Az önce örülen 2 ilmek ters olacak şekilde örülecek.

Sıra sonuna kadar bu şekilde yapın. 6. turda ise 2.turu tekrarlamanız gerekiyor. Model 6 turdan oluşmaktadır. İstediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Altta ki videoyu izleyerek çalışmayı daha iyi kavrayacaksınız. Kolay gelsin hanımlar.

Bal peteği örgü modeli yapılışı

 

Daha önce paylaştığımız AYŞE TEYZE TOMURCUK ÖRGÜ MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir