Evde Kolay Kasnakta Lif Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde Kolay Kasnakta Lif Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Lif örmeyi seven bayanlara bu günkü paylaşımımızda kasnakta lif örme ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Yazımızda kasnakta lif nasıl yapılır? ile ilgili resimler ve yine kasnakta lif nasıl yapılıyor? ile ilgili videolar bulabileceksiniz.

Kasnakta lif yapımı için malzeme olarak : kasnak, lila ve beyaz lif ipleri yada kendi belirleyeceğiniz renkte iplerde olabilir. Eskilerden gelen bu geleneği sürdürmek isteyenler için yine yazımda anlatımlı videolar da paylaştım. Bu çalışmayı evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Farklı renkte ipler kullanabilir ve banyo ovunma liflerinizi oluşturabilirsiniz. Değişik lif modelleri arıyorsanız? sitemizde yer alan lif modelleri kategorilerini incelemelisiniz. Evde kolay kasnakta lif nasıl yapılır? diyorsanız şayet, doğru yerdesiniz. Kolay gelsin.

İlk etapta lila renkli ipi beş kat, birer çivi atlayarak dolamak gerekiyor.

kasnakta-lif-nasil-yapilir2

Öncelikle düz olarak ipi sardıktan sonra aynı biçimde sağa ve sola olacak şekilde çaprazlama olarak birer çivi atlatarak dolamak gerekiyor.

kasnakta-lif-nasil-yapilir3

Bu işlemden sonra beyaz ipi elinize alıp, daha önce boş bırakılan çivilere yine beşer kat olmak üzere dolamanız gerekiyor.

kasnakta-lif-nasil-yapilir5

Bu sayede bütün çiviler sırasıyla bir lila, bir beyaz renkli ip ile dolamış olursunuz. Sırada ise doladığınız ipleri bağlamaya geldi. İşin en yorucu ve sıkıcı kısmı ise burası… Biraz lif ipi keserek düğüm atmaya başlanıyor.

kasnakta-lif-nasil-yapilir6

 
 

Sırasıyla her yıldız bağlanarak devam ediliyor. Aşağıdaki resim gibi tamamlanması gerekiyor.

kasnakta-lif-nasil-yapilir7

Düğüm atma işlemini bitirdikten sonra lifi kasnaktan çıkarabilirsiniz.

kasnakta-lif-nasil-yapilir8 kasnakta-lif-nasil-yapilir9 kasnakta-lif-nasil-yapilir10

Lifiniz hazır. Artık güle güle kullanabilirsiniz.

kaynak : 10marifet.org ‘dan derlenerek hazırlanmıştır.

 

 

fiber knit – tricot de fibres – Fasergestrick

 

Burgu Lif Örneği Nasıl Yapılır? Resimli Videolu başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı lif modeli, auger fiber ve fibres tarière hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir