Limon Kutusu

 

 

0

 

İçtiğiniz plastik gazoz şişelerini değerlendirmek için iyi bir fikrim var. Bu güzel çalışmayı sizde kısa sürede kendi eviniz için veya iş yeriniz için yapabilirsiniz. Limon kutusu şeklinde yapılmış. Siz isterseniz farklı alanda kullanmak için yapabilirsiniz. Plastikten saklama kabı yapmak için de bu projeyi öneriyorum.

Yapılışı gayet kolay olan çalışma için gerekenler ise ;

  • plastik fruko şişesi.
  • makas ve maket bıçağı.
  • çakmak.

Malzemeleri hazırladıktan sonra öncelikle yeşil renk olduğu için fruko şişesini tercih ettik. Farklı şişeler de kullanabilirsiniz. İlk olarak maket bıçağı ile düzgünce şişenin huni yani üst kısmını alt kısmından ayıracaksınız. En alt kısmını atmayın orası bize lazım.

Plastik şişeden lazımlık

Kestiğiniz yerler sivri olduysa ve elinizi kesecek derecedeyse, malzemeler arasında da sıraladığımız çakmak ile hafifçe ısıttıktan sonra baş parmağınızla azıcık yassı hale getirebilirsiniz. Fazla bastırmayın şekli çok bozulabilir.

 

 

limon-kutusu

limon-kutusu

Aynı ısıtma ve şekil verme işlemini tüm sivri yerler için yapmalısınız. Daha sonra kapanacak şekilde alt kısmı da hazırladıktan sonra çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Farklı plastik şişelerden yaptığınızda sprey boya ile istediğiniz renge boyayabileceğinizi söyleyebilirim. Bu tür güzel çalışmaları oldum olası sevmişimdir. Sizde kolayca yapabilir ve evinizde farklı amaçlarda kullanabilirsiniz.

Hatta önerim 5 litrelik büyük plastik şişeyle de daha büyük bir kapaklı kase yapmak yönünde olacak. Ben kısa süre sonra bunu da yapılışını bulamasam bile kendim yapıp sizlere sunmayı düşünüyorum. Şimdilik bu çalışma ile kalın. Görüşürüz hanımlar.

kaynak : zszywka

 

Daha önce paylaştığımız Evde Kolay Bileklik Yapılışı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir