Ekmek Dolabı veya Saklama Kabı Yapılışı

Ekmek dolabı veya saklama kabı yapılışıyla alakalı güzel örneklerle içeriğimizi biraz zenginleştirdim. Sizlerde evde keçeden ekmek kabı yapabilirsiniz. Keçeden saklama kutusu yapabilir veya alttaki örneklerde görünen ahşaptan ekmeklik yapmak gibi değişik çalışmaları kolayca yapabilirsiniz. Bu tür güzel çalışmaları sitemizde fazlasıyla bulabilirsiniz. Hemen alttaki benzer yazılar bölümünde de kolay ekmek sepeti yapmak veya kolay ekmek dolabı yapımıyla ilgili çalışmalara ulaşacaksınız.

Evinizde eskiyen ve kullanmadığınız bir yazıcınız varsa ; onu kullanarak harika bir saklama kabı veya ekmek kabı haline dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? yazımızı okumaya devam edin… Bu yazımda paylaşacağım çalışmada eski bir yazıcı kullanılmış. Ekmek dolabı veya saklama kabı yapılışı sayesinde sizde eskileri değerlendirme çalışması yapabilirsiniz.

 
 

Sizinde evinizde eski yazıcınız varsa bu yazımda paylaşacağım çalışmayı sizde evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Eski yazıcıdan ekmek dolabı veya saklama kabı yapılışı ile ilgili paylaşacağım resimli anlatımda gösterildiği gibi adımları takip edip, çok güzel şık dekoratif dolaplar yapabilirsiniz.

 

 

Resimli anlatımlara bakarak, sizde evinizdeki yazıcınızı bir ekmek kutusuna veya saklama kabına dönüştürebilirsiniz. Değişik şekillerde veya amaçlarda da kullanmak için eski yazıcılarınızı kullanabilirsiniz.

Ekmek dolabı veya saklama kabı yapılışı için resimler ;

 

İlk önce eski yazıcınızın içini boşaltarak başlayabilirsiniz.

 

Dış kasası kalana kadar içini boşaltmaya çalışın.

 

Boşalttıktan sonra karşınıza böyle bir manzara çıkacak. Daha sonra onu ilaç dolabı, ekmek sepeti veya diğer amaçlar için kullanabilirsiniz.

Meuble de pain – bread cabinet – Brotschrank

 

Nelerden Çanta Yapabiliriz başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. book bag, Büchertasche ve çanta nasıl yapabiliriz hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Nuray Gençtürk diyor ki:

    eski yazıcınızdan sizde böyle harika dolaplar, saklama kapları veya ekmek dolapları yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir