Kağıttan Gül Yapılışı

Kağıttan Gül Yapılışı

Kağıttan gül nasıl yapılır? bu sorunuza cevap arıyorsanız? bu yazımız size cevap olacaktır. Kağıttan birçok şekilde güzel süsler, objeler ve aksesuarlar yapıldığını gördük. Bu yazımızda sizlere kağıt kullanarak nasıl güzel kırmızı gül yapılacağını göstereceğiz.

Evde kağıttan gül yapılışını öğrenerek doğum günlerinde, özel günlerde veya kutlamalarda kendi kendinize kolayca süsleme çalışmaları yapabilirsiniz. El işi kağıdından süs çiçek veya güller yaparak boş duran vazolarınızı da değerlendirebilirsiniz.

Kağıttan gül yapımı için malzemeler ;

  • renkli fon kağıdı veya krapon kağıdı.
  • maket bıçağı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • kalem.

Tüm bu malzemeleri temin ettikten sonra yapacağınız gülün resimli anlatımdaki gibi kalıbını çıkarmanız gerekiyor. Kalıbını kalemle çizdikten sonra makas ile kesip, asıl renkli fon kağıdı üzerinden kalıbını çıkarabilirsiniz. Kalıbını çıkarttıktan sonra, renkli kağıttan gülün şeklini oluşturmak için çizdiğiniz yerlerden maket bıçağı ile kesin. Ardından 4 parça halinde elde ettiğiniz parçaları resimde gördüğünüz gibi içine doğru kıvırmanız gerekiyor.

 
 

Kıvırma işleminden sonra sap olarak yapay çiçek sapı kullanabilirsiniz. Yada sapa benzer bir nesneyi gülün dalı için kullanabilirsiniz. İç içe geçirdiğiniz kağıttan gülü sapına geçirdikten sonra son halini alması için yapıştırıyorsunuz. Çalışma bittiğinde her kimse bu çalışmayı eline alana dek bu güllerin gerçek olduğunu zannedecektir. Kolay gelsin.

kagittan-gul-yapilisi

Çalışma sonrasında yaptığınız güller tıpkı resimli anlatımda ki gibi gözükecek. Yaptığınız kağıttan gül çalışmasını boş duran vazolarda değerlendirebilirsiniz. Benzer çalışmaları bu yazımın sonunda göreceksiniz. Onları da incelemenizi tavsiye ederim. Çalışmayı beğendiyseniz yorum bırakmayı unutmayın.

roses en papier – paper roses – Papier Rosen

 

Kağıttan Kolay Süs Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. fleurs en papier, kağıt ile süs yapılışı ve kağıttan çiçek yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir