Plastik Şişeden Ağaç Yapımı

Plastik Şişeden Ağaç Yapımı

Atık plastik şişeden yapılan çalışmaları sürekli olarak sizlere değişik projeler buldukça paylaşıyorum. Bu yazımda yine sizlere plastik şişeden ağaç yapımı ve benzer çalışmaları paylaştım. Gerçekten gazoz şişesinden yapılanları görünce çok şaşıracaksınız. Evimizde tükettiğimiz kola şişelerini genellikle ya atarız. Yada süt şişesi veya su şişesi olarak da kullanırız. Ancak evinizde fazla sayıda plastik şişe bulunuyorsa bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz.

Sitemizde kendin yap kategorisinde sıkça paylaştığım pet şişeden yapılanlara da göz atmanızı öneririm. Plastik şişeden çiçek yapımı ve benzer birçok çalışmanın örneklerini bu makalemde göreceksiniz. Plastik şişeden çalışma yapacağınız zaman gerekli olan malzemeler ;

  • pet şişe.
  • maket bıçağı.
  • boya.
  • yapıştırıcı.
 
 

Tüm bu malzemeler hemen hemen hepimizin evinde vardır. Aşağıda paylaştığım örnek çalışmalardan beğendiklerinizi kolaylıkla sizde evinizde yapabilirsiniz. İlk etapta basit gözüken ve yaptıktan sonra harika gözüken bu çalışmaları sizde eviniz için veya hediye olarak arkadaşınıza yapabilirsiniz. Pet şişeden kaktüs yapımı veya çiçek yapılışı ile ilgili örnekleri çok beğeneceksiniz. Genelde pet şişeleri atarız veya yedek su olarak kullanırız. Köy gibi yerlerde ise pet şişelerine çivi veya kesici bir uç ile birçok delik delinerek, hortumun ucuna bağlanıyor ve bahçede birçok yeri sulayabiliyorlar.

Plastik şişeden yapılan çalışmalar ise şöyle ;

Yapılan çalışmalar o kadar gerçekçi ki, neredeyse gerçek bir çiçek gibi gözüküyor. Evinizin bir köşesine bu çalışmaları kullanabilirsiniz ve yapay çiçek süslemelerini seviyorsanız, bu çalışmayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

source: http://www.thisiscolossal.com/2015/04/recycled-plastic-bottle-plant-sculptures-by-veronika-richterova/

 

Örgü Örnekleri ve Modelleri 2016 başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bebek hırka modelleri, çocuk atkı modelleri ve lif modelleri hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir