Plastik Şişeden Kuş Yuvası Yapmak

Plastik Şişeden Kuş Yuvası Yapmak

Plastik şişeden kuş evi yapmak isteyenler için bu paylaşacağım resimli anlatımdan yararlanarak kısa sürede harika bir kuş yuvası çalışması yapabilecekler. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmada anlatılan adımları uygulayarak plastik şişeden kuş yuvası yapabilirsiniz. Öncelikle kullanacağınız malzemeler şöyle ;

  • maket bıçağı.
  • pet şişe.
  • sprey boya.

Plastik şişeyi alt kısmı ile üst kısmını kesmekle başlamalısınız. Ardından alt kısmının kapı kısmını maket bıçağı ile kestikten sonra isterseniz o kısım sivri olacağı için çakmak ile azcık eritip, keskinliğini yok edebilirsiniz. Nasıl biz keskin yerinden haz etmiyorsak, kuşlar da bu sivri yerden haz etmeyebilirler ve konmak istemeyebilirler. Sonrasında üst yani çatı kısmı için pet şişenin üst kısmını yani huni kısmını kesmeniz gerekiyor. Aynı şekilde kapı üstü çatı olacak yerini maket bıçağı ile kesip yukarıya doğru eğdikten sonra onun öyle donmasını sağlamalısınız. Bu sayede yağmurlu havalarda kuşlar yuvalarına girerken oradan su içeri gelmemiş olur.

Bu güzel çalışmayı yapıp en son sprey boya ile süsleyip bahçenize veya evinizin balkonuna koyabilirsiniz. İnanın bu çalışma tamamlanınca ortaya harika bir çalışma çıkmaktadır. Beğeneceğinizi umuyorum. Buyurun resimli anlatıma ;

 
 

plastik-siseden-kus-yuvasi-yapmak

Sprey boya ile yaptığınız çalışmayı yapıştırdıktan sonra resimli anlatımdaki çalışmanın aynısını yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı çocuklarınız ile birlikte yapmanızı öneriyorum. Hem onlara hayvanları sevme fikrini aşılamış olursunuz. Hem de bu eğlenceli çalışmayı yaparken katkıları olduğunu düşünürler ve yapılan çalışmaya kuş yerleşip yerleşmediğine bakarlar. Bu çalışmayı süs olarak da kullanabilirsiniz. Her ne kadar resimli anlatımda süs olarak kullanılmış olsa da gerçek olarak kuşlara yuva şeklinde kesinlikle düşünmelisiniz. Kolay gelsin.

source : http://modernmagazin.com/recycling-plastic-water-bottles-ideas/

 

El İşi Kağıdından Kitap Ayracı Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. canavar kitap ayracı yapmak, el işi kağıdından kitap ayracı ve eva kağıdından kitap ayracı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

2 Yanıt

  1. ceyda diyor ki:

    pek güzel olmuş elinize sağlık bayıldım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir