MANAVDA YOK KOLAY ŞİŞ ÖRGÜ MODELİ

 

 

0

 

Yelek modeli veya kazak modellerinde daha çok tercih edeceğiniz güzel bir örgü modeliyle birlikteyiz. Battaniye ve bebek örgülerinde de önerdiğim kolay şiş örgü modelinin yapımını aktaracağım.

Model 4 tur ve Hint tasarımı diye de geçiyor. Örneğin yapılışını öğrendikten sonra tüm örgülerinizde kullanmayı isteyeceksiniz. Model 4 tur demiştik. Ancak 2. tekrarda kaydırma yapılmaktadır.

Kolay örgü modeli yapılışı

Örgüye yeni başlayanlara da tavsiye ettiğim kolay bir model olup, yaparken sıkılmadan hemen kolaycacık yapacaksınız. Birçok örgüde de kullanabileceğinizi söylemeliyim. İlk olarak 1.tur için 1 sıra düz öreceksiniz.

Daha sonra 2.tur için arka sırayı yine düz olarak örmeye devam edeceksiniz. 3. tur ise ilk ilmek örülmeden diğer şişe alınacak. 2. ilmeği ise düz olarak öreceksiniz. İpi kendiniz tarafına geçirip, 1 ilmeği örmeden hemen alıp ipi tekrar öteki tarafa geçireceksiniz.

Sıra sonuna kadar bu şekilde 1 ilmek düz öreceksiniz. İpi kendi tarafınıza geçirip, 1 ilmek örmeyip alacaksınız. İpi diğer tarafa geçirerek örmeye devam edeceksiniz.

 

 

manavda-yok-kolay-sis-orgu-modeli

manavda-yok-kolay-sis-orgu-modeli

4.tur ise ilk ilmek örmeden alınır. Sonra 3.tur için yapılan işlemler yapılır. Ancak ilmekler örülürken kendiniz taraftan batıp öreceksiniz. Model bu şekilde 4 tur itibariyle tamamlanıyor. 2 sıra düz örüp, sonra da 3. turda ilk ilmek örmeden öteki tarafa alınır. İpi kendiniz tarafa geçiriyorsunuz. Modeli böylece kaymış ve birbiri arasına gelmiş olacak.

Oldukça kolay bir model ve yapılışını yine videoyu izleyerek de kavrayabilirsiniz. Yabancı videoyu benim gibi sizde sessize alın ve sadece izleyin. Takıldığınız yerler veya kafanızda oluşan sorulara cevap bulacaksınız. Yine de yorum olarak bana da danışabilirsiniz.

Kolay şiş örgüsü yapımı

 

Daha önce paylaştığımız ŞİŞ ÖRGÜSÜNDE NASIL ARTIRMA YAPILIR? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir