MİSİNALI ŞİŞLE DİKİŞSİZ ÖRGÜ BEBEK HIRKASI YAPMAK

 

 

0

 

Dikişsiz bebek hırkası yapılışı

Misinalı şişle dikişsiz örgü bebek hırkası yapmak isteyen varsa, bu güzel anlatımdan istifade edebilir. Değişik bir çalışma ve anlatımlı videosunu bulamadım. Ancak resimli anlatımı var. Misinalı şişle örgü yapanlar varsa bu güzel çalışmayı da yapacaklarını düşünüyorum.

Hiç anlamıyorsanız da, yorum kısmına anlayanların yada yapanların yorum yazmasını bekleyelim. Gerçekten değişik ve dikişsiz örgü hırka yapımı olarak benzer çalışmalar paylaşıp paylaşmadığımı hatırlamıyorum.

Ancak ben ilk kez gördüm. Bu güzel çalışmayı hem de çok sevdim. Sizde yapımını çözerek kısa sürede aynısını yapabilirsiniz.

Örgü işi hırka nasıl yapılır

Örgüyle yapılmış hırka çalışmasında resimli anlatımda adım adım kolu, gövdesi, yakası ve tamamının birleşimi belirtiliyor. İp rengi olarak ve kalınlık, incelik olarak kendinize göre örgüye başlayabilirsiniz. Misinalı şişle yapılan bu güzel örgü hırkayı bebekler için yapabilirsiniz. Boyut olarak biraz büyüterek küçük çocuklar içinde yapmayı düşünebilirsiniz.

 

 

Yakadan başlayarak öreceğiniz hırkanın tüm parçalarını ayrı ayrı yapıyorsunuz. Daha sonra birleştiriyorsunuz. Kol kısımlarını ördükten sonra yakadan başladığınız örneğe ekliyorsunuz. Resimli anlatımlara bakacak olursanız daha iyi anlayabilirsiniz. Şimdi şema ve resimlere bakalım ;

Örgü yabancı anlatımlı olsa da, resimli adımlara bakarak yapabileceğinizi veya nasıl yapıldığını az çok anlayacağınızı düşünüyorum. Erkek bebek hırka modeli olarak yapacağınız çalışmanın benzerlerini daha önce de sitemizde paylaşmıştık. Resimli örnekler her zaman açıklamalı olmuyor. Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Umarım işinize yarar bayanlar. Kolay gelsin iyi günler.

kaynak : https://blog.tincanknits.com/2012/03/28/sweater-techniques-series-gramps-baby-cardigan-4-6-top-down-sweater-construction-body-and-arms/#comment-127

 

 

Daha önce paylaştığımız MİNYATÜR OYUNCAK AYI TEDDY YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir