MUAZZAM GÖRÜNTÜSÜYLE YAKADAN BAŞLAMALI YELEK

 

 

0

 

Özellikle de kız bebeklerinde güzel duracak şık bir model olduğunu söylemeliyim. Kız bebekleri için yelek örmeye hazırsanız, paylaşacağım tariften yararlanarak bu şık yakadan başlamalı kız bebek yeleğini mutlaka yapmalısınız.

Bebeğime yelek örmek istiyorum diyen arkadaşım için de özellikle seçtiğim renkli görünüme sahip bebek yeleğini kesinlikle öneriyorum. Soğuk kış günlerinde kız bebeklerine hem yakışacak, hem de üşümemelerini sağlayacak çok güzel bir model.

Kız bebek yakadan başlamalı yelek yapımı

Yakadan başlamalı yeleğin yapılışı hem kolay. Hem de kısa sürede yapabileceğiniz bir modeldir. İlk olarak yakadan zincir üstüne 57 tane 3’lü trabzan yaparak başlayacaksınız. Daha sonra 2. sıra için sık iğne ile geri döneceksiniz.

3. sıra için ise diğer renk yani hangi renkleri tercih edeceğinizi konuşmamıştık. Fakat diğer ikinci renk diyelim onu kullanarak 1 dolgu ve 1 çift dolgu yaparak sırayı tamamlayacaksınız.

Yine sık iğne yaparak geri dönüp, hemen 5. sırada tekrar 2 trabzan yapacaksınız. Aynı zamanda 1 çift dolgu ve yine aynı şekilde sık iğne yapmayı unutmayın.

7. sıra itibariyle de 3 trabzan yapacaksınız. Tabi bunu 3 trabzanda 1 çift dolgu olacak şekilde yapacaksınız. Bu ayrıntıyı unutmayın. 8. sıra ise sadece sık iğne yapılıyor. Sonrasında 9. sıra için 4 trabzan ve çift dolgu ile tamamlayarak devamında ise sık iğne ile tekrar geri döneceksiniz.

 

 

muazzam-gorunumlu-yakadan-baslamali-bebek-yelegi

muazzam-gorunumlu-yakadan-baslamali-bebek-yelegi

11. sıra için alt kısımlara başlayacaksınız. 1 yuva kısmı için 3 trabzan yapılacak. Sonra 2 zincir yapıp, tekrar 3 trabzan ve 4. yuva atlayacaksınız. Aynı işlemi yaparak sırayı bitireceksiniz.

Kol kısımları için ayırdığınız ve istediğiniz boyda ördükten hemen sonra ise yakadan başlamalı yeleği hazır etmiş olursunuz. Yapımı hem eğlenceli hem de kolay olan modeli mutlaka tavsiye ediyorum. Arkadaşlarınızla da paylaşırsanız mutlu olurum. Takıldığınız yerde bana danışmayı unutmayın. Kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız HIZLICA YAPABİLECEĞİNİZ ÖRGÜ ÇOCUK YELEK TAKIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir