Araba Jantından Bahçeye Ocak Yapmak

İlginç bir çalışma ile karşınızdayım. Bu yazımda sizlere araba jantından bahçeye ocak yapmak için resimli güzel bir anlatım paylaştım. Arabanız varsa ve eski jantları hala deponuzda duruyorsa, onları kullanarak harika ocak çalışmaları yapabilirsiniz. Evinizin bahçesine jant ocak yapmak için ideal bir köşe bulun ve taşları dizmeye başlayın. Hemen üzerine kullanmadığınız araba jantı 2 adet üst üste yerleştirin. Bir demirciye yada kaynakçılarda yapıyor galiba 2 jantın tam ortasını kare şeklinde kestirin. Üst üste kaynatın ve artık janttan ocak çalışmanız tamamdır. Bahçenize yerleştirdiğiniz jant ocak çalışmasını keyifle kullanabilirsiniz. İçine atacağınız odunlar kül olduğunda alttan boşalacak. Üstte yemeğini pişir, ızgaranı yap ve et pişir. Keyifle kullan. Hem pratik bir çalışma hem de evinize gelenleri şaşırtacak ilginç bir buluş olduğunu söyleyebilirim. Bu güzel çalışmayı yapmak için 2 adet kullanmadığınız jant ve kaynak yani birbirine kaynatma işlemi ile ortasını kare şekilde kesmek yeterli oluyor. Araba jantından şömine yapmak için sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

araba-jantindan-bahceye-ocak-yapmak

Gördüğünüz gibi bahçenize taş üzerine yapışık iki jantı koyduğunuzda harika pratik bir ocağınız oluyor. Araba jantından ocak yapmak isteyenler bu çalışmaya bayılacak. Gerekli malzemeler sadece araba jantı yeterli oluyor. Kolay gelsin.

source : http://www.isavea2z.com/diy-wood-stove-made-from-tire-rims/

 

Ahşap Tahtadan Köpek Kulübesi Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ahşap tahtadan köpek kulübesi, ahşaptan köpek kulübesi yapmak ve kolay köpek kulübesi yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir