Arı Motifli Paspas Yapılışı

Özellikle çocukların odasına yakışacak bir paspas veya kilim olarak tercih edebilirsiniz. 2 siyah ve 2 sarı yünle tığla örülen ve 4 adet yuvarlak tığ işi örgü parçalarını birleştirme yöntemi ile yapılmış bebek odası veya çocuk odaları için şirin bir paspas… Sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Paspasa arı figürü vermek için ise tığla arının kanat, iğnesi ve antenlerini motif olarak yapabilirsiniz.

Evde arı motifli paspas yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz. Bu yazımda sizlere arı motifli kolay paspas yapmak isteyenler için sakallı ipten paspas yapılışının anlatımlı videosunu paylaştım. Fakat arı motifli paspas yapmak isteyenler için tığ işi bu güzel çalışmayı örnek resme bakarak oluşturabilirler. 2 Adet sarı yuvarlak tığ işi örgü yapmanız gerekiyor.

Yine aynı şekilde 2 adet siyah tığ işi örgü yaptıktan sonra, beyaz tığ işi kalp şeklinde örgü yaparak bu güzel paspası yapabilirsiniz. Göz ve burun kısımlarını yine ponpon olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Arı desenli paspas yapılışını gösteren bir anlatımlı çalışma bulamadım ama bu örnek resimlerden faydalanarak yapacağınızı sanıyorum.

Farklı paspas yapmak isteyenler için sitemizde yer alan dekorasyon bölümüne çeşitli paylaşımlar yapmıştım. Bu yazımda paylaştığım arı desenli paspas modelinin örnek resimleri ise şöyle ;

ari-motifli-paspas-yapimi

 
 

ari-motifli-paspas-yapimi2

ari-motifli-paspas-yapimi3

mat sous la forme d’abeilles – Matte in der Form von Bienen – mat in the form of bees – grabattum in forma apes – mat in forma di API – estera en forma de abejas

Arı motifli paspas yapmak isteyenler için anlatım paylaşamadım ama, yine örgü paspas yapmak isteyenler için sakallı ipten paspas yapmak üzere anlatımlı bir video paylaştım. Umarım işinize yarar. Kolay gelsin.

 

Eski Tişörtlerden Kapı Süsü Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. eski penye değerlendirme, eski penyeden kapı süsü yapımı ve eski tişört değerlendirme hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir