Çatalla Kolay Ponpon Yapmak

Evde çatalla kolay ponpon yapmak isteyenler için daha önce de paylaştığım gibi bu yazımda da çok güzel bir resimli anlatım paylaştım. Evde kolay ponpon yapmayı bilmeyenler, bu yazımda paylaştığım çalışmadan yararlanabilirler. Evde çatalla kolay ponpon yapmak için resimli anlatımdaki adımları yapmanız yeterli oluyor. Ponponlar yaparak yorganlara, yastıklara veya elbiselerinize çok güzel süs ponponlar ilave edebilirsiniz. Renkli ipler kullanabilir ve değişik ponpon çalışmaları yapabilirsiniz. Birçok ev hanımı kolay ponpon yapımını bilmedikleri gibi nasıl yapıldığını da öğrenmek istediklerini gördüm. Daha önce sitemizde kendin yap bölümünde nasıl yapılacağını paylaşmıştım. Bu yazımda da yine sizlere çatal kullanarak kolay ponpon yapılışını gösteren güzel bir resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımda öncelikle çatalın etrafına yün ipi doluyorsunuz. Ardından tam ortasına gelecek şekilde sıkıca yuvarlak bağladığınız ipleri tekrar ortadan bağlıyorsunuz.

 
 

Sıkıca bağladıktan sonra makas ile diğer kısımların kafalarını kesmeniz yeterli oluyor. Ortaya harika ve güzel bir ponpon çıkıyor. Bu sayede evde kolay ponponlar yaparak istediğiniz eşyaya ilave olarak kullanabilirsiniz. Evde çataldan kolay ponpon yapmak isteyenler için resimli anlatım ise şöyle ;

catalla-kolay-ponpon-yapmak

Çatalla ponpon yapılışını gösteren resimli anlatımda ihtiyacınız olan bir çatal, yün ip ve kesmek için makas yeterli oluyor. Bu güzel çalışmayı farklı yün iplerle yapabilir ve değişik ponponlar yapabilirsiniz. Değişik ponponlar yaparak oyuncak veya süs olarak da kullanabilirsiniz. Yün ipten ponpon yapmak için daha önce de değişik çalışmalar paylaşmıştım. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/682390

 

Keçeden Yastık Üzerine Kalp Deseni Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. feutre de coeur, heart felt ve Herz fühlte hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir