Çoraptan Kukla Yapılışı Resimli

Çoraptan Kukla Yapılışı Resimli

Eski çoraplarınızı kullanarak çocuklarınıza eğlenceli oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere eski çoraplarınızı kullanarak eğlenceli köpek kuklası yapılışını göstereceğiz. Bu sayede çocuklarınıza pahalı oyuncaklar almak yerine böyle el yapımı eğlenceli oyuncaklar yapabileceksiniz.

Bir önceki yazımda parmak kukla çalışması paylaşmıştım. Bu yazımda ise elinize geçirebileceğiniz kukla çalışması paylaştım. Eski kullanmadığınız çoraplarınızdan bu güzel çalışmayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Evde çoraptan kukla yapılışını gösteren çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap ve oyuncak bölümlerinde bulabilirsiniz. Eski çoraptan kukla yapmak çok kolay.

Yapmanız gereken çoraplara göz ve kulak dikmek… sadece bu kadar. daha sonra elinizi içine geçirerek çocuklarınızı eğlendirebilirsiniz. Kolay kukla yap çalışmalarını sitemizde bulabileceğiniz gibi ilerleyen günlerde daha değişik çalışmaları bulup paylaşmaya devam edeceğimizi de belirtmek isterim.

Değişik çorap kukla yapmak için farklı desendeki çoraplarınızı yapımda kullanabilirsiniz. Yine bu yazımın sonunda paylaştığım ders niteliğindeki anlatımlı videolar ile evde kolay kukla yapımını öğrenebilirsiniz. Evde eski çoraplarınızı kullanarak harika çorap kukla çalışmaları yapabilirsiniz.

Bu çalışmaları yapıp içini pamuk ile doldurduktan sonra bir ip vasıtası ile onları sarkaç süs haline de getirebilirsiniz. Eski çoraptan sarkaç süs çalışması daha önce paylaştığımı hatırlamıyorum. Ancak bu çalışmayı sadece çoraptan kukla şeklinde değil de, içini pamuk veya yün doldurarak oyuncak haline de getirebilirsiniz. İnanın çocuklarınız çok sevecek ve beğeneceklerdir.

coraptan-kukla-yapilisi

coraptan-kukla-yapilisi2

 
 

coraptan-kukla-yapilisi3

coraptan-kukla-yapilisi4

coraptan-kukla-yapilisi5

coraptan-kukla-yapilisi6

 

 

Benzer çalışmalar yapabilirsiniz. Yapmanız gereken farklı renklerdeki çoraplara düğmeden göz yapıp, şekil vermek… Bu sayede çocuklarınızı eğlendirebilir ve onlara eğlenceli oyunlar hazırlayabilirsiniz.

marionnettes faites de chaussettes – puppets made from socks – Puppen aus Socken gemacht

 

Eski Tişörtten Bebek Önlüğü Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. eski penyeden bebek önlüğü yap, eski tişörtlerden bebek önlüğü yapımı ve eski tişörtlerden neler yapılır hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir