Doğal Oda Kokusu Nasıl Yapılır?

Evde Kolay Doğal Oda Kokusu Nasıl Yapılır?

Evinizde oluşan kötü kokulardan bıktınız mı? O halde gelin bu yazımızda bahsettiğimiz doğal oda kokusu yöntemini uygulayın. Kolaylıkla yapabileceğiniz ve evinizin banyo, tuvalet, yatak odası, salon ve diğer odalarınızdaki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Sigara kokusu, ağır kokular, pis kokular, kokusunu sevmediğiniz her türlü durumdan bu yöntem sayesinde kurtulabilirsiniz. Evinizde eskiden kalma ağır kokular da bu hazırlayacağınız formül sayesinde zamanla kaybolacak.  Evde kolay doğal oda kokusu nasıl yapılır? diyorsanız vereceğim formülü mutlaka uygulayın.

Öncelikle güzel kokan doğal oda kokusu için cep sodası veya kabaratma tozu kullanacağız. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz kokulu bitki yağı sayesinde, tüm kötü kokulardan kurtulabileceksiniz. Bir cam kavanozun içine tam dibinde olması yeterli olacak şekilde soda koyduktan sonra 8 damla uçucu bitki yağını damlatmalısınız.

Ardından kavanozun üzerini alüminyum folyo ile sardıktan sonra üzerine minik delikler açın ve evinizin kötü koku yayılan bölümlerine bu formülü uygulayın. Uçucu bitki yağını aktarlardan veya baharat satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. 2 yemek kaşığı toz sodanın içine 8 damla koymanız yetecektir.

 
 

dogal-guzel-koku-yapilisi

Bir başka kötü kokulardan kurtulma yöntemi ile ilgili bir video :

assainisseur d’air naturel – natural air freshener – natürliche Lufterfrischer

 

Tunus İşi Patik Videolu başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. 2016 tunus işi patikler, evde kolay tunus işi patik modeli yapımı ve evde tunus işi patik yapılışı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir