Eski Bisiklet Jantından Aksesuar Yapımı

Eski Bisiklet Jantından Aksesuar Yapımı

Eski bisikletlerinizin jantlarını atmayın. Üzerinden lastiklerini çıkartın ve bir önceki yazımızda lastiklerinden ayna yapımından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise bize jantları lazım. Eğer eski jantlarınız durmuyorsa, eski jantları kolaylıkla hurdalıklardan veya komşunuza sorarak da etrafınızdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Eski bisiklet jantından aksesuar yapımı ile ilgili paylaştığım örnek resimlere benzer çalışmaları sizde evinizde yapabilirsiniz. Eski bisiklet jantı veya tekerleği bulabilir ve onlardan çok güzel dekoratif aynalar, süslemeler veya süs objeleri yapabilirsiniz.

Eskimiş bir bisiklet jantından neler yapılır ki? demeyin. Çünkü bir önceki yazımda eski bisiklet lastiğinden ayna yapılışını paylaşmıştım. Bu yazımda da yine bisiklet jantı ile yapılan değişik dekoratif eşyaları paylaştım. Umarım beğenirsiniz. Sizinde evinizde buna benzer eski bisiklet parçaları ile yapılmış çalışmalar veya dekorasyon görüntüleri varsa bize mutlaka gönderin paylaşalım.

Aşağıdaki resimlerde eski jantlardan harika objeler yapıldığını görebilirsiniz.

eski-bisiklet-jantindan-aksesuar-yapimi

Eski jantlarınızdan duvarınıza bu şekilde harika objeler yapabilirsiniz.

eski-bisiklet-jantindan-aksesuar-yapimi2

 
 

Yine komidin üzerinde de çeşitli şekillerde süslemelerde kullanabilirsiniz.

eski-bisiklet-jantindan-aksesuar-yapimi3

Bu resimde ise şık bir sehpa yapıldığını görüyorsunuz.

eski-bisiklet-jantindan-aksesuar-yapimi4
Orta boy bisiklet jantından şık bir saat dekoru.

eski-bisikletler

Bu resimde ise eskiden bisikletlerin nasıl değişik olduğunu görebilirsiniz.

alte Fahrradräder – roues de bicyclettes anciennes – old bicycle wheels

 

Eski Bisiklet Lastiğinden Ayna Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bicycle tire mirror, bisiklet lastiğinden ayna ve eski bisiklet lastiği hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir