Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı

Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı

Eskiyen her eşyayı genelde atarız. Fakat atmak yerine, onları dönüştürüp daha farklı amaçlarda yine kullanabiliriz. Eskiyen ayakkabılara, çizmelere, botlara sahipseniz bunları atmayın. Nedenine gelince, birazdan paylaşacağımızı resimlerdeki gibi sizde evinizin bahçesine veya evinizdeki çiçek köşelerine harika dekorlar haline getirebilirsiniz.

Balkonunuza farklı tasarımlarda çiçek saksıları yapmayı düşünüyorsanız? bu çalışmayı mutlaka yapmalısınız. Eski çizmeler veya botları kullanarak bu enfes çalışmayı bahçenize yada balkonunuza düşünebilirsiniz.

Gerçekten yaptıktan sonra renkli çizmelerden oluşan saksılar dekoratif olarak çok güzel gözükmektedirler. Eski çizmelerden saksı yapılışı ile ilgili sizlere altta örnek resimler paylaştım. Yapılışını anlatan resimlere gerek yok, çünkü malzemeler şöyle ;

  • eski veya yeni renkli çizme.
  • toprak.
  • gerçek çiçek.

Bu malzemeleri çizmeleriniz yoksa yenisin nalburlardan satın alabilirsiniz. Eski varsa onları kullanabilir ve bahçenizi şenlendirebilirsiniz. Balkonunuza 4 adet farklı renkte çizme alıp bunları duvara veya sıralı bir şekilde köşelere yerleştirebilirsiniz. İnanın görsel olarak sizi çok sevindirecekler.

Sizde bu şekilde dekoratif aksesuarlara dönüştürebilir ve evinizi yada bahçenizi güzelleştirebilirsiniz.

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi2

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi3

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi4

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi5

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi6

 
 

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi7

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi8

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi9

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi10

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi11

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi12

eski-cizmelerden-saksi-yapilisi13

Eskilerinizi atmayın, sizde böyle harika dekoratif aksesuarlar haline getirin. Eskiyen botları veya çizmeleri boyayarak harika süslemelere de dönüştürebilirsiniz. Yada farklı renkteki çizmeleri çarşıdan satın alıp bahçenize dekor olarak da kullanabilirsiniz. TV 8 ‘de yayınlanan ütopya yarışmasında da hangarın girişinde duvara astıklarını görebilirsiniz. Gerçekten güzel bir çalışma ve mutlaka bahçenize yada balkonunuza yapmayı deneyebilirsiniz.

 

Teneke Kutudan Mumluk Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bougeoir étain, teneke kutudan mumluk yapılışı ve teneke kutudan mumluk yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir