Eski Kazaktan Ev Terliği Yapımı Resimli

Bu yazımda sizlere eski kazaktan ev terliği yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Daha önce de buna benzer çalışmalar paylaşmıştım. Ancak bu yazımda paylaştığım resimli anlatımda ne yapmanız gerektiği detaylı bir şekilde tarif edilmiş.

Eski kazaklarınızı atıyorsanız veya benim gibi kesip bez niyetine kullanıyorsanız, artık onları terlik yapabilirsiniz. Eski kazaktan terlik yapmak aslında kış ayında iyi işe yarıyor. Çünkü ayaklarımızı sıcak tutuyor ve hem de eski sevdiğimiz kazaklarımızı değerlendirmiş oluyoruz.

Değerlendirme bölümünde bu tür çalışmaları sürekli olarak paylaştım. Geri dönüşüm ve değerlendirme kategorilerine girerseniz daha değişik fikirleri ve kendin yap projelerini bulabilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım çalışma sayesinde sevdiğiniz ve atmaya kıyamadığınız eski kazaklarınızı sevimli terliklere veya patiklere dönüştürmeyi gösteren resimli anlatım paylaştım.

İşinize yarayacağından eminim. Bu güzel çalışmayı alttaki resimli anlatımdaki tarife göre yapabilir ve sizde eski kazaktan patik yapmak isterseniz keyifle bu çalışmadan yararlanabilirsiniz. Şimdi sizleri eski kazaktan ev terliği yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

eski-kazaktan-ev-terligi-yapimi

pantoufles de chandails – Hausschuhe von Pullovern – house slippers from sweaters – domus socculis a sweaters – Pantofole da maglioni – zapatillas de casa de los suéteres

Resimli anlatımda öncelikle yapmanız gereken karton üzerinde ayağınızın kalıbını çıkartmak ve o kalıba göre kazaktan terlik yapmak için çalışmanın adımlarını takip etmelisiniz. Eski kazaktan terlik yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • eski kazak.
  • terlik tabanı.
  • makas.
  • iğne iplik.
  • karton.

Kartondan ayağınızın kalıbını çıkarıp, üzerine tabanı koymadan önce kazağı ayağınıza terlik olacak şekilde kesmeniz gerekiyor. Kestikten sonra eski kazaktan terlik yapmak için resimli anlatımdaki diğer adımları takip edebilirsiniz. Kolay gelsin.

 

Çakıl Taşlarından Süs Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. çakıl taşından süs nasıl yapılır, çakıl taşından süs yapımı ve çakıl taşlarından süs nasıl yapılır hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir