ESKİ YASTAĞAÇTAN DUVARA MONTE SEHPA YAPMAK

Herkesin evinde yastağaç vardır. Hatta yeni nesil belki de ne olduğunu dahi bilmiyordur. Yastağaç üzerinde hamur açılan, en çok sevdiğimiz baklava, pide, börek veya o tür yiyeceklerin yapıldığı yuvarlak tahta küçük sehpa şeklinde bir araçtır diyebiliriz.

Köy evlerinde halen daha vardır. Kadınlar yere çömelirler ve yastağaç üzerine önce un sonra hamuru koyup, uzun çomak şeklinde sopa ile ileri geri hamuru germe işlemi yaparlar.

Bu yazımda yastağaçtan duvara sehpa yapmak veya ona benzer bir çalışma yapmak için güzel bir resimli anlatım paylaştım.

Anlatım dedim, ancak tam olarak nasıl yapıldığı gösterilmemiş. Fakat katlanır yastağaçtan duvara raf yapmak da diyebiliriz aslında bu çalışmaya, ve evde kolaylıkla da yapabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

eski-yastagactan-duvara-monte-sehpa-yapmak

source

 

ÖRGÜ PİLOT BAŞLIĞI ŞEKLİNDE BERE MODELİ başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı pilot başlığı yapmak, pilot başlığı anlatımlı ve pilot başlığı bere modeli hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir