EVDE MİSKETTEN MUMLUK YAPMAK

Hepimizin evinde çocukluk zamanından kalma misketler vardır. Yoksa bile illaki birisinden misket temin edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere evde misketten mumluk yapmak için güzel bir örnek resimli anlatım paylaştım.

Resimli anlatımda fildiş yani misketleri nasıl mumluğa çevireceğiniz detaylı olarak tarif edilmiş. Malzemeler olarak fildiş yani misket, yapıştırıcı ve boş bilgisayar CD’si yeterli olacaktır. Resimli anlatımda aşamalar tek tek gösterilmiş.

Kullanmadığınız veya çocuğunuzun artık bıktığı misketlerini çok güzel mumluklara dönüştürebilirsiniz. Misketten mumluk yapmak için paylaştığım çalışmayı farklı şekillerde de yapabilirsiniz.

Hatta satabilir ve para da kazanabilirsiniz. Günümüzde misket satılıyor mu? bilmiyorum ama illaki bir yerlerden temin edileceğini düşünüyorum. Şimdi sizleri misket mumluk yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

evde-misketten-mumluk-yapmak

source : http://www.repiny.com/pin-2452.html

 

EVDE KOLAY PARA CÜZDANI YAPMAK ŞABLONLU başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı para cüzdanı yap, deriden cüzdan nasıl yapılır ve deriden cüzdan yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir