Evde Sabun Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde Sabun Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde sabun nasıl yapılır? ve evde sabun nasıl hazırlanır? bu iki soruya cevap bu yazımızda saklı… Sizlerde evinizde kolaylıkla ev yapımı sabunlar yapabilirsiniz. Evde sabun yapılışı ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda kolay bir şekilde evde sabunlar hazırlayabileceksiniz.

Malzemeler : 

– 448 gr. Hindistan cevizi yağı.
– 532 gr. Hurma yağı.
– 700 gr. Hurma çekirdeği yağı.
– 112 gr. Mango yağı.
– 266 gr. Sodyum hidrogsit.
– 672 gr. Arı su.
– 0.15 cc doğal pembe renklendirici.
– İsteğe bağlı güzel kokması için ıtır yağı.

Hazırlanışı :

 
 

Yeteri kadar sıcaklıktaki suyun içerisine kül suyunu dökün. Kenardaki hazırlanmış sete ve suyun içine 1 renklendiriciyi ekleyin. Bütün yağları ve eriyikleri karıştırın. Yağların içine süzülmüş kül suyunu karıştırın. Tonu tutturana kadar renkleri ekleyin. Uygun yoğunluğu buluncaya kadar da mixerle karıştırın. Itır çiçek yağını ekleyin. Yeteri kadar miktarı parçalara bölüp daha sonra dışarıda kurutun.

à la maison de fabrication de savon – soap-making at home – Seifenherstellung zu Hause – sæbe-making hjemme – em casa de fabricação de sabão – a casa, fare il sapone

 

Eski Tişörtten Bolero Yapımı Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. eski tişörtten bolero nasıl yapılır, eski tişörtten bolero yapılışı ve tişörtten bolero hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir