Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak

Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak

Sepet örme çalışmalarına bayılıyorum. Bu yazımda da paylaşacağım çalışmada çok güzel bir şekilde resimli anlatım olarak gazeteden sepet örme çalışması anlatılmaktadır. Evde gazete kağıtlarından sepet yapmak isteyenler bu resimli anlatımdan faydalanarak sepetler yapabilir ve süs olarak kullanabilirler. Kağıttan sepet örme çalışmalarını daha önce sizlere bu başlık altından paylaştığımı hatırlıyorum.

Bu yazımda da yine sizlere değişik bir sepet örme çalışması paylaştım. Altta resimli anlatımda öncelikle bir karton kolinin kapakları ayrılmış ve her kapağa tek tek sepet örme için gazete kağıtları kullanılmış. Dört kapağı da gazete kağıtları ile ördükten sonra hepsini birbirine birleştirebilir ve sprey boya ile yaptığınız örme sepeti istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bir ahşap rengine veya kırmızıya boyayarak gerçek hasır sepet çalışmasına dönüştürebilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yapabilmek için malzemeler ise şöyle ;

  • gazete kağıtları.
  • karton koli.
  • makas veya maket bıçağı.
  • sprey boya.
 
 

Resimli anlatımda yer alan adımları takip ederek sizde evinizde gazete kağıdından sepet örebilir ve süs olarak evinizde kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı para kazanmak isteyenler yapıp, turistik yerlerde satarak da çok güzel paralar elde edebilirler. Yapacağınız örgü sepet veya hasır örgü kutu çalışmasının boyutunu kendinize göre değiştirebilir ve yapabilirsiniz. Taslak olarak yapımı altta resimlerde detaylı olarak verilmiş. Kolay gelsin.

gazete-kagitlarindan-sepet-yapmak

Evde sahte hasır sepet yaparak, evinizi güzelleştirebilir ve içine yapay çiçek koyup evinizin bir köşesine koyabilirsiniz. Hasır sepet çalışmasını ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. Kağıttan hasır sepetler yaparak satıp para da kazanmanız mümkün. Bu güzel çalışmayı evinizde yapmayı denemelisiniz. Yapımı oldukça kolay olan gazete kağıtlarından sepet örme çalışmasını mutlaka denemelisiniz. Kolay gelsin.

source : https://www.pinterest.com/pin/491807221787659077/

 

Evde Origami Kağıttan Gül Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. el işi kağıdından gül, kağıttan gül yapmak ve origami çiçek yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir